Lake Ridden – NOVINKY – Dobře vypadající severská kopie Firewatch

Jistě si ještě v živé paměti vybavíte titul Firewatch, který sklízel neuvěřitelně pozitivní kritiku a vyneslo ho to až na jednoho z adeptů na hru roku; to by byla skutečně skvělá odměna pro relativně malý a mladý tým vývojářů, kteří se jednoho dne rozhodli, že udělají indie titul, o kterém se bude mluvit. A dost možná, že podobnou cestou chtějí jít i vývojáři švédského studia Midnight Hub, kteří se, po vzoru tvůrců Firewatch, snaží vytvořit hru s nadčasovou grafikou, tématem a vlastně i příběhem. Oč tedy jde?

Titul se má jmenovat Lake Ridden a pracovat na něm mají profící poskládání z několika různých vývojářských týmů, namátkou tak Mojang nebo Paradox. A co tedy tajuplný a již na první pohled mystický Lake Ridden nabídne? Ocitnete se v roli malé třináctileté Marie, která se v noci ztratí v lese a do toho ještě hledá svou sestru, která je rovněž ztracená. To, že se vývojáři nebojí označit tento titul za mysteriózní horor nám samo o sobě nahání husí kůži. Inspirace u her jako Firewatch nebo Gone Home je naprosto evidentní a už z prvních obrázků na nás opět dýchne éra osmdesátých let.

Otázka hororu je u tohoto titulu o to zajímavější, že autoři nechtějí vytvořit horor, který pohání myšlenky o jakýchsi fantaskních výjevech a další obvyklá hororová témata. Lake Ridden cílí na niterný strach skrytý v každém z nás – strach o rodinu, o své nejbližší a především o jejich city. Není tak divu, že příběh založený na hledání někoho tak blízkého, jako vlastní sestry, musel zdvihnout vlnu zájmu. Na druhou stranu se ale nesmíme ukvapit, neboť přiznat si, že jakákoliv hra podobná Firewatch může zaznamenat stejný úspěch není vůbec snadné, ať už jde o cokoliv. Nakonec ale je se na co těšit, to bohužel ale až na rok 2018, kdy hra vychází zatím pouze na PC a o její budoucnosti se posléze rozhodne velmi rychle. O Lake Ridden ještě hodně uslyšíme, tak se těšme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.