Land of the Vikings – Severský city-builder!

Land of the Vikings ve svém názvu docela šikovně shrnuje všechno podstatné, co by se jeden mohl přát zjistit před hraním. Vikings odkazují na Vikingy, jak jinak. A Lands tak trochu napovídá, že by mohlo jít o city builder nebo dokonce RTS. Záhada rozluštěna, vzhůru na ledový sever, protože hra právě ukončila svou Early Access fázi.

  • Datum vydání: 8. listopadu 2022
  • Vývojář: Laps Games
  • Platformy: Microsoft Windows, Linux, macOS

Land of the Vikings se nesnaží o žádný převrat ve svém žánru a začínáte stejně pozvolna jako v podobných hrách. S malou osadou si hledíte svého, sbíráte materiály a postupně se rozrůstáte. Nabíráte obyvatele a objevujete nové postupy a technologie, které ženou vaši malou civilizaci vpřed.

Začátky jsou docela v pohodě. S tipy co slouží k čemu a jak s daným nástrojem zacházet protáhnou hráče počátečním zmatením. A pak, když si myslíte, že všemu rozumíte, to přijde. Mikromanagement. Všichni vaši obyvatelé čekají na vaše pokyny a s tím kolik jich je, se dá jenom těžko stihnout všechno. Támhle někdo umřel, jiný odešel, další má hlad. A na všechny se žene ledová zima.

Počasí je tady asi největším strašákem. Než udeří první mrazy, měli byste zajistit svým vousatým svěřencům střechu nad hlavou, tunu dřeva na topení a sklad plný bobulí, ideálně s trochou masa. A kdyby se náhodou nezadařilo všechno do zimy stihnout, pořád je tady cesta ven. Můžete zkusit vyplout a najít přátelské kmeny, kterým se vedlo lépe nebo… Podniknete menší raid a vezmete si to, co by mělo být vaše!

Land of the Vikings trošku těží z popularity vikingů a dělá to moc dobře. Možná, už jste stihli projet AC Valhalla a nové God of War, a pořád nemáte dost. Možná jenom hledáte dobrý city-builder se zajímavým zasazením. A i když je Land of the Vikings pomalejší v porovnání se svými akčními druhy, blížící se sněhová bouře a tenčící se zásoby ve skladu taky pěkně potrápí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *