Lapse 2: Before Zero – MOBILNÍ HRY – Z budoucnosti do Egypta!

Lapse 2: Before Zero nebo jenom Lapse 2 je přímým pokračováním karetní mobilní hry Lapse: A Forgotten Future. Lapse se inspiroval hrou Reigns, jenom její tvůrce přidal zajímavější příběh a andoridy.I přes jednoduchou mechaniku přetahování karet na jednu nebo druhou stranu obrazovky se tyto hry staly neuvěřitelně populární. A právě proto se podíváme na pokračování příběhu, které nás tentokrát zavede do Egypta k Velké pyramidě.

  • Datum vydání: 23. listopadu 2018
  • Vývojář: Cornago Stefano
  • Platformy: Android, iOS

Druhý díl Lapse navazuje na ten první, ale pokud je Before Zero první hra, kterou jste v tomhle žánru dostali do rukou, nemusíte se stresovat. V Lapse, stejně jako v Reigns nebo nových Reigns: Game of Thrones, se hráč dostává do pozice vladaře některé země a jeho úkolem je postarat se o ekonomiku, armádu, štěstí lidí a jejich víru v nějakého boha. Tyto čtyři ukazatele nesmí být ani na nule ani na stovce a jedině jejich udržování někde mezi zajistí vladaři bezpečí.

Zatímco první díl Lapse se odehrával někde v budoucnosti v zemi rozvrácené jadernými střelami, druhý díl vrací hráče do starověkého Egypta. V budoucnosti se protagonistům nepodařilo dostat se do Velké pyramidy a jediná možnost, jak se tam dostat bylo vrátit se do minulosti. Díky čemuž dostáváme úplně nové karty a postavy.

Jako vždycky všechno závisí na hráčových rozhodnutích. Přetažení karty k jedné nebo druhé straně obrazovky si vyberete odpověď a ta buď potěší vaše lidi nebo vám pustí žilou. Na začátku hry se poměrně rychle naučíte, které odpovědi ovlivňují konkrétní ukazatele, a tak se rychle dostanete k příběhově důležitým rozhodnutím.

Poměrně hodně hráčů si stěžuje na opakující se karty, ale je potřeba počítat s tím, že čím častěji budete ve hře umírat, tím častěji půjdete jakoby od začátku a budete muset projít stejnými rozhovory. Další karty, které se objevují celkem často jsou takové, které nabízí hráči nějakou výhodu (karta s dortem, holičem). A co se karet týká, jak postupujete hrou dostáváte nové balíčky karet.

Lapse je podle mě přesně ten typ hry, co se prostě hodí na mobily. Nežere moc baterky, má super soundtrack, který ale není podmínkou ke hře, pokud třeba čekáte na úřadě a nemáte sluchátka… Prostě perfektní hra na zabití času, která má jak skvělý příběh se zajímavým zvratem, tak jednoduché ovládání.

Hodnocení 8/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *