Lara Croft GO – NOVINKY – Tak trochu jiná Lara

Jestli vás nenapadá, co byste si takhle rádi zahráli v poklidu nějakého prosincového večera, a nemáte chuť na nějaké složitosti, žádné strategizování ani přílišný nápor na vaši pozornost, tak určitě stojí za to si tuhle hru zkusit.

Ne, nebojte se, Lara Croft GO samozřejmě nemá nic společného s Pokémon GO, ale pokud by vás to zajímalo, tak stejně jako Pokémony si i tuhle hru můžete zahrát na mobilu. Vlastně již déle než rok jste si ji mohli právě na svá mobilní zařízení pořídit a nyní, teprve před necelým týdnem, vyšla hra i na vaše počítače. A kupodivu se celkově setkala s dost velkým úspěchem. Není se tolik čemu divit, jelikož již mobilní verze získala četná ocenění a stala se dokonce nejlepší hrou roku v kategorii mobilní/handheld hry dle The Game Awards. Pokud vám je ta izometrická grafika i Go za názvem hry povědomé, vězte, že se opravdu jedná o další počin od Square Enix, stejně jako před půl rokem vydaná hra Hitman Go.

Kromě vydavatele a grafického zpracování mají tyto hry společný také styl ovládání, který je překvapivě dobře funkční, přestože se jedná o port z mobilní verze. I když je toto ovládání dost netradiční, místo kupříkladu klasického ovládání na klávesnici za pomocí šipek nebo něčeho podobného totiž hru ovládáte pohyby myší. A ačkoliv tato hra není příliš složitá, vaše mozkové závity možná trošku potrápí, zvlášť jak budete postupovat do dalších částí mysteriózních ruin a sbírat roztroušené části artefaktů a krystalů. V počítačové verzi máte také neomezené množství nápověd, které vám přímo ukážou, jak máte nyní dále postupovat, takže se nemusíte bát, že byste se ve hře zasekli a nemohli dál. Také jsou ve hře zdarma všechny outfity, ovšem odemykat se vám budou postupně – do základu máte outfit nové Lary, staré klasické Lary, Hitman outfit a Just Cause outfit a některé z nich vypadají opravdu humorně.

Hra vás nebude přímo vodit za ručičku, takže musíte přijít na to, jak jednotlivé mechanizmy fungují, ale není to opravdu nic těžkého a navíc se vše ve hře pohybuje v tazích – pokud se na vás odněkud vyvalí koule, nebude se valit v reálném čase, ale urazí určitý úsek za jeden váš vykonaný pohyb, takže můžete svůj postřeh nechat v klidu spát. Pokud vás hra zaujala, tak se právě nachází v malé slevě na Steamu, tak si ji určitě neváhejte vyzkoušet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *