Lara Croft – Největší ikona herního světa!

U příležitosti 20. výročí udělování herních cen BAFTA proběhla speciální anketa, do které se zapojilo více než 4 000 hráčů z celého světa. Cílem ankety bylo určit nejikoničtější videoherní postavu všech dob a zhodnotit dvě desetiletí herní dokonalosti. Na prvním místě se jednoznačně umístila Lara Croft, uctívaná pro svůj trvalý odkaz, který vzešel z debutu série Tomb Raider v roce 1996.

Vliv Lary Croft přesahuje hranice her, objevila se v 15 hrách, třech filmových trhácích s Angelinou Jolie a Alicií Vikander a adaptacích románů a komiksů. Její vliv se dále rozšiřuje díky připravovaným projektům, jako je animovaný seriál společnosti Netflix s názvem „Tomb Raider: The Legend of Lars Croft“, v němž hlas Lary namluvila Hayley Atwell. Lara Croft je držitelkou šesti Guinnessových rekordů, což potvrzuje její status kulturního fenoménu.

V anketě se na druhém místě umístil Super Mario, který je příkladem ikonické postavy a vlajkové lodi společnosti Nintendo. Třetí příčku si zajistil Agent 47 ze hry Hitman, který ukazuje trvalou přitažlivost her založených na plížení a tichém zabíjení.

Kompletní seznam nejikoničtějších videoherních postav podle BAFTA zahrnuje pestrou škálu oblíbených postav:

 1. Lara Croft, Tomb Raider
 2. Mario, Super Mario
 3. Agent 47, Hitman
 4. Sonic the Hedgehog, Sonic
 5. Sackboy, LittleBigPlanet
 6. Pac-Man, Pac-Man
 7. Link, The Legend of Zelda
 8. Master Chief, Halo
 9. Kratos, God of War
 10. Shadowheart, Baldur’s Gate 3
 11. Arthur Morgan, Red Dead Redemption 2
 12. Pikachu, Pokémon
 13. Steve, Minecraft
 14. Solid Snake, Metal Gear Solid
 15. Crash Bandicoot, Crash Bandicoot
 16. Cloud Strife, Final Fantasy VII
 17. Astarion, Baldur’s Gate 3
 18. Kazuma Kiryu, Yakuza
 19. Ellie Williams, The Last of Us
 20. Nathan Drake, Uncharted

Velmi očekávané slavnostní předávání cen BAFTA Games Awards 2024 se uskuteční 11. dubna v Londýně v Queen Elizabeth Hall. Shelley Blond, původní hlas Lary Croft ze hry Tomb Raider z roku 1996, bude přítomna předání ceny. 

Při reflexi své role vyjádřila údiv nad celosvětovým úspěchem hry a jejím dopadem na popkulturu, zejména nad ztvárněním Lary Croft jako nebojácné a výřečné dobrodruhy, která u hráčů hluboce rezonovala. Ocenění nadále vzdává hold hlubokému vlivu těchto ikonických videoherních postav na herní kulturu a oslavuje dokonalost a kreativitu v tomto odvětví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *