Larian Studios – Tvůrci Baldur’s Gate otevírají pobočku ve Varšavě!

Společnost Larian Studios, uznávaný vývojář hry Baldur’s Gate 3, rozšiřuje svou globální působnost o nové studio ve Varšavě. Jedná se již o sedmé studio společnosti Larian, které se připojilo k pobočkám v Quebecu, Dublinu, Guildfordu, Barceloně, Gentu a Kuala Lumpuru.

„Rozhodnutí otevřít stálé studio ve Varšavě ukazuje, jak vážně to myslíme s podporou kreativity, spolupráce a inovací,“ uvedla Ula Jach, vedoucí studia Larian ve Varšavě. „Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat s bohatými talenty a odbornými znalostmi tohoto regionu, zejména s ohledem na silnou pověst Polska jako centra nadšenců do RPG a her.“

Generální ředitel Swen Vincke zdůraznil strategický význam tohoto kroku a prohlásil: „Loňská návštěva GIC potvrdila to, co jsem si myslel už delší dobu – je tu spousta talentů a spousta vývojářů, kteří přemýšlejí jako my. Mnoho z nich chce pracovat na RPG hrách, takže je to shoda na nebesích. Náš plán pro polské studio je velmi jednoduchý: vybudovat tým, který bude moci pracovat na našich dvou velmi ambiciózních nových RPG hrách a užívat si plodů své práce.“

Larian Studios potvrdilo, že tato nová RPG nebudou dalším dílem Baldur’s Gate. Tým se odklání od univerza Dungeons & Dragons, aby vytvořil něco zcela nového. „Nebudeme vytvářet nová rozšíření, která všichni očekávají. Nebudeme dělat Baldur’s Gate 4, což od nás všichni očekávají. Půjdeme dál a začneme dělat něco nového,“ vysvětlil Vincke.

Varšavské studio aktivně nabírá nové zaměstnance, mezi volné pozice patří návrhář RPG, programátor grafiky, programátor enginu, programátor hratelnosti, producent, vedoucí kontroly kvality, skriptér hratelnosti, programátor nástrojů a spisovatel. 

Larian hledá místní talenty i ty, kteří jsou ochotni se do Polska přestěhovat, protože nabízí živé pracovní prostředí s přístupem k bohaté kulturní a přírodní krajině země.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *