Last Man Sitting – NOVINKY – Hlavně nevstávat ze židle!

Survival hrám, nebo dnes spíše arena hrám, dnes nasazuje korunku oblíbený PlayerUnknown’s BattleGrounds. Hra, ve které se nacházíte na jakési ploše, kde s vámi je několik dalších hráčů. Vaším úkolem je přežít, bojovat budete ale hlavně s dalšími hráči, kteří mají shodný cíl, tedy přežít. Ačkoliv naše dnešní hra není tolik profláklou, rozhodně zaujme především fanoušky arena her, neboť si bere to nejlepší ze zmiňovaného PUBG, nicméně to převádí do vlastního ojedinělého a experimentálního spektra. Titul se jmenuje Last Man Sitting a tento název přesně odpovídá tomu, co od hry očekávat, protože ta jak se patří paroduje většinu oněch last man standing her.

Jak hru popsat? To, že paroduje žánr, ve kterém se sama nachází, dokazuje mnohé. Last Man Sitting je hra o přežití. O přežití v kanceláři. Kdo pracuje v kanceláři, jistě dosvědčí, že je to občas o krk. Vaším cílem bude zůstat poslední v místnosti, respektive poslední, kdo sedí na kancelářské židli. Budete tedy muset ostatní přesvědčit k tomu, aby na ní dále již neseděli. A donucovacích prostředků bude celá řada. Rychlopalné automatické zbraně, brokovnice, raketomety, výbušniny a tak dále; snad jste si nemysleli, že postačí vlídné slovo. Titul je tak parodií, groteskou a ničím jiným. Oddychovka pro rozumné s rozumný humorem. Přesně to chtěli vývojáři vytvořit a podařilo se jim to. A nereálná fyzika atd zábavu jen podtrhují.

Last Man Sitting by měl naše bránice a stroje potrápit v nejbližších dvou měsících, kdy se přiřítí nejdříve na PC s Windows a posléze i na jablečné počítače s MacOS. Vývojáři prý plánují verzi i pro Linuxové stroje, na kterých se ale titul dost možná objeví o něco později. Bohužel pro konzolisty, co se jejich herních zařízení týče, o nich zatím nepadlo ani slovo. V případě většího úspěchu hry se však můžeme dočkat i portu pro PlayStation a Xbox. Možná i portu pro Nintendo, to je však opravdu sci-fi, neboť hru jsme si zatím ještě neměli možnost ozkoušet. Už teď se na ní ale moc těšíme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *