Layers of Fear – Fotorealistická předělávka roztroušeného hororu

Layers of Fear je v mnoha ohledech ikonickou hororovkou, která se dotahuje na mnohem starší a větší tituly jako třeba Silent Hill. V porovnání jde o pořád poměrně novou hru, i když bereme v potaz první díl z roku 2016 a potom dvojka z roku 2019. Tak proč právě vyšel remake?

  • Datum vydání: 15. června 2023
  • Vývojář: Anshar Studios, Bloober Team
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch

Inspirováno již zmíněným Silent Hillem a nebo Amnesií je Layers of Fear psychologickým hororem s tunou hádanek a děsivých lokací, kde hledáte nápovědy k odpovědi na jednoduchou otázku. Co se sakra děje?

Hra je rozložená do několika částí. Prezentuje celou řadu protagonistů, každého s vlastním příběhem, na jiném místě a s unikátním pohledem na to, jak prezentované postavy ničí život všem kolem sebe.

Takže remake? No, tak trochu. Obvykle se předělávají staré hry na novou grafiku, na to jsme si tak nějak zvykly, ale proč se obtěžovat u nové hry? Možná nejde ani tak o grafiku, ale o spojení obou her na novém Unreal Engine 5 a provázání příběhu napříč celým zážitkem. Jediný problém jinak perfektního plánu je, že skoro nikde nejsou žádné informace o tomhle skvělém počinu.

Layers of Fear 2023 je novou a přitom starou hrou, která spojuje oba díly do jednoho a současně upravuje příběh tak, aby do sebe všechno zapadlo. A na začátku to možná zní divně, ale vývojáři mají užasnou vizi, která začne dávat smysl s průchodem touhle novou edicí.

Nejnovější přírůstek mezi postavy je v nové verzi Spisovatel. Je právě jeho úkolem svázat všechny střípky informací v jeden příběh a poskládat dohromady strašidelné kousky v jeden děsivý celek.

A pokud jste doteď odolávali touze hrát právě tenhle horor, svázání obou her do jedné edice je ideální příležitostí ponořit se do rozvrstveného strachu. Hra nabízí asi 30 hodin děsu za 25 euro. A to je perfektní poměr výkon/cena, hlavně když kouknete na novou grafiku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *