Laysara: Summit Kingdom – NOVINKY – City builder na hoře!

Laysara: Summit Kingdom je na první pohled klasický city builder, se zajímavým zvratem. Místo toho, aby hráč dostal svůj vyměřený kus placaté země, na které postupně vybuduje město, dostává obří horu, kde kromě terénu představuje výzvu i počasí a laviny.

  • Plánové datum vydání: 2022
  • Vývojář: Quite OK Games
  • Platformy: Microsoft Windows

Laysara předkládá před hráče zajímavou výzvu, musí vybudovat nový domov pro lidi, kteří nemůžou zůstat v nížinách a všechnu svou naději upírají k horám. Proč se rozhodli vybudovat svoji civilizaci zrovna na nějaké hoře je dobrá, ale naprosto nepodstatná otázka.

Hráč se nesoustředí na stavbu jediného města, ale hned několika v různých výškách a snaží se vybudovat funkční království, ve kterém města spolupracují, obchodují mezi sebou a nezastavitelně se rozrůstají.

Hra bude mít kampaň i sandbox a hned několik map. Na každé hoře čekají trochu jiné podmínky, kromě jiného tvaru hory, narazí hráči i na jinou vegetaci, jiné suroviny na stavbu a počasí. Některé mapy jsou vhodné k farmaření s menší zásobou nerostných surovin, jiné jsou vhodné k těžbě a některé jsou prostě náročné.

Konstantní hrozbou jsou laviny. Nedají se zastavit ani vypnout a je potřeba se na ně připravit. A podle vývojářů se hráči nemusí před lavinami jenom schovávat, ale můžou využít jejich sílu k vlastnímu prospěchu.

Přeprava zboží je další výzva, kterou hra přináší. Normálně převážíte zboží z jedné strany mapy na druhou, tady musíte dostat zboží z jedné strany hory na tu druhou a jít kolem většinou není možnost. Jako možné řešení se tak nabízí tunely, přepravní řetězy, zdviže a mosty.

Laysara: Summit Kingdom je jedna z těch her, které zkouší přijít s něčím novým a mě se tenhle přístup líbí. Nepřináší závratně přelomové mechaniky, ale originalita jí nechybí. Datum vydání zatím není pevně stanoven, ale měli bychom se hry dočkat v první polovině tohoto roku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *