League of Legends: Wild Rift – RECENZE – MOBA na mobilu? – 2/2
Co se týče championů, tak v mobilní verzi jich zatím najdeme 50. Další přibudou pravděpodobně v budoucnu s tím, jak bude probíhat optimalizace spellů na dotykové ovládání. Ve hře najdete samozřejmě i skiny a ranky. Co se týče spellů, tak ty zůstávají totožné s PC verzí hry.
Teď se dostáváme k dynamice hry. Jak již bylo naznačeno, vše je přizpůsobeno tomu, aby nenastal hodinový gameplay. Často tak můžete hru dohrát v patnácté minutě. Minioni se spawnují mnohem rychleji, ultimate spell dostanete na 5 úrovni a pohyb po mapě je rychlejší. Osobně mě tento dynamičtější gameplay vyhovuje mnohem více než u PC verze, kde často trvá i 10 minut než projdete lobby a jedna hra tak snadno přesáhne i hodinu času, což je v případě prohry často zdrojem nechtěného stresu.
A co shop? Velmi intuitivní a podobný PC verzi. Hra vám v základu vytvoří buildy a doporučuje kupování itemů ve formě ikonek, takže často stačí jen kliknout na ikonu, běžet na linku a nemusíte chodit do shopu. Pokud chcete, tak itemy si můžete kupovat v shopu sami a taktéž si stavět svůj vlastní build. Goldy se získávají klasicky za miniony, towery, atd. Jediným rozdílem jsou aktivní spelly u itemů, které jsou často udělané trochu jinak, například se aktivují samy nebo je jejich chování podmíněno jinak. Taktéž z prostého důvodu, abyste na malé obrazovce neměli desítky ikonek.
Mobilní verze League of Legends obsahuje klasické hry, rankedy, eventy a další věci, které najdete i v PC verzi. Mobilní verze hry překonala očekávání a není jí co vytknout, jedná se o League of Legends profesionálně uzpůsobené pro mobilní zařízení.
Pingback: League of Legends: Wild Rift – RECENZE – MOBA na mobilu? – 1/2 | GamingSite.cz