LEGO Bricktales – Pánem vlastního světa z kostek!

LEGO hry jsou obvykle zasazeny ve stylu RPG s filmovými postavami v hlavní roli ve světě postaveném ze slavných kostiček. LEGO Bricktales jde trochu jiným směrem, tahle puzzle adventura vede hráče spíš k tomu, aby z kostek stavěli vlastní, neuvěřitelné světy, než aby ničili ty už postavené.

  • Datum vydání: 12. října 2022
  • Vývojář: Thunderful Publishing
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One a Series X/S, PlayStation 4 a 5, Nintendo Switch

Bricktales vsazí na vlastní příběh, místo licencovaného zpracování něčeho už známého a není to úplně špatný přístup. Vaším hlavním úkolem je pomoc vašemu dědečkovi rozjet park. Což nezní zase tak úžasně, ale zlepší se to.

K tomu, aby se dal zmíněný park uvést do provozu, potřebujete krystaly štěstí. Ty se dají získat v lokacích na druhé straně portálu, kde ale musíte pomáhat místní obyvatelům v koncích. A přesně takhle se dostáváte do kruhu překonávání překážek s pomocí kostek, které máte, zachraňování a sbírání krystalů.

Herní lokace z dálky připomínají malá dioramata a jenom se na ně dívat přidává do hry něco navíc. Narozdíl od jiných LEGO her, tady neskáčete z platformy na platformu, nenarazíte na souboje, ani se nepřipojíte do hry s jiným hráčem. Bricktales je dost klidná adventura.

Jediné požadavky, které na hráče klade jsou ty potřebné k vyřešení hádanek. Někdy je potřeba postavit schody, jindy most. A všechno děláte kostičku po kostičce, protože no, LEGO. Přímo v kampani jste limitováni počtem kostek a tvarem. A i když je moc hezké sledovat, jak obyvatelé světa používají vaše výtvory, občas je hra dost frustrující. Logika vám říká, že o jde jedním způsobem a hra hledá třetí nebo čtvrtý. A kamerové úhly umí taky pěkně potrápit. Ale zase by to nebyla správná LEGO hra, kdyby všechno fungovalo.

LEGO Bricktales nabízí nový způsob, jak si užít hru s kostičkami a je skvělé, že se značka nedrží jednoho zažitého modelu. Asi neokouzlí všechny fanoušky, ale pokud zrovna nemáte po ruce LEGO v reálu a chcete si něco postavit, můžu vřele doporučit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *