Lego Marvel’s Avengers – RECENZE – Marvel dobrodružství

  • Vývojáři: Traveller´s Tales, TT Fusion
  • Platformy: M.Windows, PS3/4/Vita, Xbox One/360, Nintendo 3DS, OS X, Wii U
  • Datum vydání: 26. ledna 2016
  • Žánr: Akční adventura, single / multi – player

Pojďme si užít hru, ve které vládnou kostičky. Není zde myšlený Minecraft, ale LEGO, které v reálném světě dominuje svou hravostí, nejen u dětí, ale také dospělých. Pokud si ale myslíte, že Lego a ještě k tomu hra, je doopravdy jen pro děti, vyvedu vás z omylu. Při putování světem totiž budete muset používat myšlení k dostání speciálních předmětů.

Nenarazil jsem snad na špatné Lego dobrodružství, ve kterém bych se nudil. Občas se zde objevuje stereotyp v podobě opakování map, ale to je jen pro ty hráče, kteří chtějí projet hru na 100% (najít všechny bonusové a speciální předměty). Ve dvou se to táhne lépe, o tom žádná. Jenže jestli se jeden hráč vzdálí od druhého dále, než kamera dovolí, je problém. Kamera začne přeskakovat do té doby, než se nevrátíte zpátky. Jako samotný hráč můžete hrát samozřejmě taktéž, jenže občas jde o rychlé pohyby a přepínání mezi postavami a to se vám může plést.

lego-marvels-avengers-ddd

Iron Man, který pumpuje jednu střelu za druhou ze své ruky, Captain America, který se nikdy nevzdává svého štítu, popřípadě jej použije jako bumerang, Hulk, který svou pětinásobnou velikostí a silou rozdrtí téměř vše, co se mu dostane pod ruku. Nechybí zde také Thor s jeho „kladívkem“ (ve hře je miniaturní), díky kterému dokáže na malou chvíli vzlétnout a dostat se tak do míst, kde ostatní nemůžou.

Skvěle jsou zde udělány mise, ve kterých lítáte s Iron Manem kolem mapy a za úkol máte zničit vše, co je před vámi. Občasně chaotické, ale zase legrační. Hodně si zde vyhráli taktéž s bojovou kreací postav, která je dle mého názoru asi nejlepší ze všech Lego námětů. Jako nejlepší bojovník se mi osvědčil Capitan America, který je díky jeho štítu skoro nesmrtelný. Věci, které bych ale asi nejvíce vyzdvihl, jsou video pasáže. Krátké scénky, ve kterých se dozvíte něco z děje, zjistíte, proč se stalo to, kvůli čemu vůbec bojujete. No prostě paráda. Krátké videa nebudete chtít ani přeskakovat, věřte mi.

Jak už to ale tak bývá, jsou zde pasáže, kde neustále stojíte na jednom místě, zabíjíte nepřátele a ne a ne je všechny zabít. Je to ten důvod, protože si vývojáři přejí, abyste se neustále hýbali. Stačí se malinko pohnout kupředu a nepřátelé zmizí. Toto je ale i např. v CoD, tudíž můžeme tento problém brát na lehkou váhu.

Sečteno a podtrženo, Lego Marvel’s Avengers je skvělá hra, která si zaslouží, aby ji lidé hráli.

+ postavy, bojový systém, skvělé krátké videa, poutavý příběh

– neustále se zjevují nepřátelé, pohyby kamery

Hodnocení: 8,5/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.