Lenovo IdeaPad Y700

V září předchozího roku společnost Lenovo přestavila jeden ze svých dalších předních notebooků modelové řady Y. Tentokrát se jednalo o model Y700.

Multimediální a herní notebook

Lenovo Ideapad Y700 nabízí na výběr několik variant. Na výběr máte mezi několika rozměry uhlopříček tohoto notebooku a nepochybně opět tak, jak je tomu známo u notebooků této řady, počítejte s tenkým tělem notebooku a pěkným designem. Na výběr budou také modely s procesory Intel a nebo AMD.

Společnost Lenovo se zaměřuje především na osvěžení jedné ze svých nejlepších řad, tedy řady Y, do které spadá i tento model. Jak už bylo řečeno, řada Y spolupracuje s procesory Intel 6. generace a nebo s také známou značkou procesorů AMD. Potenciální zákazník má na výběr uhlopříčky displeje mezi 14“-17,3“ palci. Rozlišení samotné notebooku se pohybuje mezi Full HD až 3 840 x 2 160 pixely. Volit si zde můžete mezi klasickým bezdotykovým a nebo dotykovým displejem.  Jak lze přirozeně a logicky očekávat, u multimediálních a herních variant daného notebooku, i zde se v případě 15,6“ palcové uhlopříčky celková hmotnost zastavila na 2,5 kilogramech. 17,3“ palcová verze váží o kilogram víc. Přes vysokou hmotnost je notebook vyroben z plastů. Co se týče tloušťky, první jmenovaná verze čítá necelých 26 milimetrů, druhá o necelé dva milimetry více, což i tak při ohledu na danou výbavu notebooku není zas tak špatné.

Pro modelovou řadu Y je vysoký výkon očekávatelný a Lenovo neponechává nic náhodě. Zákazník si může vybírat i mezi různými vlastnostmi procesoru až do 6. generace procesoru Intel i7 s 16 GB operační pamětí a ultrarychlým 512 GB SDD diskem. Zvolit si můžete i disk SSHD a nebo klasický HDD o maximální kapacitě 1 000 GB. Co se týče grafické karty, zde se ohledně každé varianty jedná o totožnou – nVidia GTX 960m. Zaručené výborný a kvalitní zvuk zajistí dva stereo reproduktory JBL a kvalitní subwoofer. Notebook disponuje dvěma USB konektory 3.0 a jedním USB 2.0. K dispozici je i HDMI konektor a slot na paměťové karty. Nechybí však ani podpora WIFI a přítomnost LAN konektoru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *