Liberated – NOVINKY – Interaktivní revoluce!

Liberated se dá asi nejlépe popsat jako interaktivní komiks. Hráč se s každou další stránkou dostává hlouběji do problémů světa, který není zase tak vzdálený tomu našemu. Světové vlády nasbíraly prostřednictvím internetových aplikací důvěrné informace o svých občanech a teď s nimi mohou jednoduše manipulovat. Blíží se však revoluce!

  • Plánovaný datum vydání: léto 2020
  • Vývojář: Atomic Wolf
  • Platformy: Microsoft Windows, Nintendo Switch

Vývojáři popisují hru jako neo-noir akční adventuru, což by se dalo přeložit jako hodně atmosférická hra, která je plná napětí a asi všech odstínů bílé, černé a šedé. Příběh, jak už jsem nastínila v úvodu, se odehrává ve světě, ve kterém vlády jednotlivých zemí používají důvěrné informace získané na internetu k tomu, aby manipulovaly populací. Na některé obyvatele to zřejmě funguje, ale jistá skupinka lidí se s takovým chováním ze strany vlády nechce spokojit. Říkají si Liberated.

Hráč si zahraje za čtyři postavy. Každá postava má svůj vlastní příběh a co je důležité i vlastní morální kompas. Zajímavé je, že hlavní postavy nebudou jenom lidi ze skupiny Liberated, ale podíváme se i na druhou stranu barikády.

Zmínka o hře, jako o interaktivním komiksu nebyla náhodou. Každá kapitola ve hře začíná listování v knize a proklikáním několika komiksových okének. Hra potom přejde do side-scrolling akce, kde hráč přebere iniciativu. V Liberated se budou střídat stealth, puzzle a akční sekvence. A zatímco v stealh části hry si musíte hlídat každý stín na obrazovce, v akčních částech se dostanete doprostřed boje a jako v každém dobrém komiksu zaplaví obrazovku bubliny plné BANG! A AARGH!.

Atomic Wolf mysleli na všechno, tempo hry si určuje sám hráč, podle toho, jestli si chce prohlížet komiks nebo chce rychle projít příběhem. Datum vydání ještě nebyl pevně stanoven, ale zatím to vypadá tak, že hra vyjde v létě 2020, zatím jenom na PC a Nintendo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *