Linken – MOBILNÍ HRY – Oddechovka jak má být

Linken je logická hra pro Android od vývojářů ze studia Level Ind. Je to oddechová hra s jednoduchým cílem – spojit všechny tvary se stejnou barvou. Hra je na Gogle Play zdarma a plánuje se i verze pro iOS.

Začátek je jednoduchý, asi jako v každé jiné hře. Prvních pár levelů funguje jako tutoriál. První úkolem je spojit všechny modré bloky. Potom se přidávají další barvy a bloky sloužící k propojení, protože se jednotlivé dráhy nesmí křížit. Propojovací bloky mají na sobě tečky, ukazující kolik drah jí musí vést.

 

Pár jednoduchých pravidel dokáže hráčům pěkně zavařit. Po pár snadných kolech, ve kterých se hráč naučí hru ovládát, musí zapojit mozek. Navíc, aby se hráč dostal do té správné nálady, odměňuje hra za rychlost. To znamená, že podle toho, jak rychle vyřešíte hádanku, tolik hvězdiček dostanete na konci kola. Postup ve hře se budete držet na jedné, za překonání levelů v neomezeném čase. Správní hráči budou chtít dokončit hru na 100% a tak budou levely pořád opakovat.

Linken je občas stresující, ale ve svém základu zůstává oddechovkou. Soundtrack má uklidňující účinky. Na pozadí hraje klavír, designově je hra prostě úžasná. Protože je hra zdarma ke stáhnutí na Google Play, obsahuje reklamy. Nejvíc si to hrač uvědomí večer. Je to ideální čas na uklidnění po celém dni. Zapnete si odechovku, nasadíte sluchátka a relaxujete a najednou BUM! reklama. Pravděpodobně se leknete, hodíte mobil na zem a o pár minut později už budete hru mazat z telefonu. Reklamy se dají odstranit, ale způsob, jakým se to dá udělat, je jako instalovat hru od Ubisoftu a čekat na doinstalování všech patchů. Kdyby se dala hra prostě koupit…

 

Linken má přes 400 levelů a nedovedu si představit, že by někdo hru kompletně dohrál. Já osobně jsem ten typ člověka, který musí mít v telefonu nějakou hru, aby se zabavil na cestách a při čekání. Linken není nejlepší hra, jakou jsem kdy v telefonu měla, ale dokáže zaměstnat a jen tak neomrzí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *