Little Big Workshop – NOVINKY – Rychle shrnutí dlouhého budování!

Každý z nás někde začínal nebo tak nějak se to říká. Těmito slovy by se dala celkem dobře popsat nová tycoon hra Little Big Workshop. Hráč dostává do ruky malou továrnu a jeho úkolem je přeměnit základní materiál jako je dřevo na výrobek, za který mu zákazníci budou chtít zaplatit nemalou částku a rádi se vrátí pro další výrobky.

  • Datum vydání: 17. října 2019
  • Vývojář: Mirage Games Studios
  • Platformy: Microsoft Windows, Mac OS

Hráč začíná s maličkou dílnou a hrstkou pracovníků. K tomu, abyste mohli něco vyrábět potřebuje technickou dokumentaci výrobku (blueprint), materiál, volný stůl a šikovné ruce. Hra vám nabízí jeden kontrakt za druhým a je jenom na vás, kterou smlouvu se rozhodnete splnit.

Hra je dostatečně komplexní a nestačí jenom rozestavět správné stroje pro určitou výrobu. Musíte se starat o všechno. Někdo z pracovníků musí přijímat materiál a starat se o to, aby se dostal k lidem, kteří něco vyrábí. Dělníci musí mít k dispozici dostatek prostoru a správné nástroje. A hotový výrobek musí někdo vyexpedovat. Takže o klikání není nouze.

S rozšiřující se výrobou, přijdou nové technické postupy. Jakmile se dostanete přes pomalý začátek, dostanete na výběr z několika výrobků, na které se vaše továrna můžu specializovat (jestli si na to troufnete, můžete vyrábět všechno). S každým novým blueprintem je potřeba trochu upravit rozložení továrny. Časem už nebude stačit jediný zaměstnanec na výrobu celého výrobku, ale bude dělat jenom část (ať žije pásová výroba). A protože chcete vydělat co nejvíc, musíte zajistit, že každý zaměstnanec v tomhle řetězu je šťastný.

Little Big Workshop nehledá geniální hráče, nemusíte se starat o marketing a ani se nemusíte bát, že zboží, které opustí továrnu se vrátí neprodané. Jediné, co po vás hra chce, je poskládat továrnu tak, aby se zaměstnanci nemuseli vydávat na několikadenní výpravu jenom pro materiál. Prostě musíte být efektivní a zákazníci se poženou.

Little Big Workshop má kromě skvělého gameplaye ještě jeden tahák. Graficky jde asi o nejroztomilejší továrnu, jakou jsem kdy viděla. A jako jediné mínus bych viděla její návykovost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *