Lord of the Rings: Gollum – Má potvrzeno datum vydání!

Možná si říkáte, proč se připravuje další Lord of the Rings hra? Taková, ve které se ani nepostavíte na stranu Rohanu a nepokusíte se pomoct trpaslíkům? Moje odpověď je proč ne. Takové hry už tady jsou a budou, co ale nemáme je pravý a nefalšovaný průchod Středozemí s Glumem v hlavní roli, bez hraničáře za zadkem. A teď víme i to, kdy se Gluma po odkladu dočkáme.

  • Plánované datum vydání: 25. května 2023
  • Vývojář: Daedalic Entertainment
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One a Series X/S, PlayStation 4 a 5

Studio Daedalic Entertainment se proslavilo příběhy, které s hráči prostě zůstanou. Jako třeba Deponia a dokonale napsaný Rufus. A i když LotR: Gollum není 2D point-and-click adventura, důrat na perfektní příběhovou linku může vysvětlovat ono zpoždění, kterého se hra dočkala. A jestli jste vývoj nesledovali, možná ani nevíte, že hra na nějakou dobu úplně zmizela z dohledu. Ale teď je zpátky a tady je, co nás čeká.

Vzpomeňte si na osudnou scénu z trilogie, kdy Sméagol dostane svoje chlupaté hobití pracky na prsten. Ten jeden jediný a nezaměnitelný. A díky filmům víme i to, jak to celé skončí. Co ale nikdy nikdo moc nerozebíral je všechno mezi tím. Takže, jak to bylo s miláškem v kapsišce než přišli žlí hobitkové a sebrali nám ho?

No, Středozem je plná skrytých míst, a zázraků i když se na obloze neprohání nazgúlové a společenstvo se nesnaží zničit malý zlatý kroužek po němž pase jeho páníček. Než k tomu všemu dojde, můžeme v Glumem v popředí vylézt na každý strom v dosahu, proklouznout nepozorovaně do trolích jeskyní a nenechat se přitom chytit. I když, fanouškům je asi jasné, že Sméagol se nemůže dostat moc daleko, aniž by ho zlí skřeti a odporný hraničář vyslýchali.

Co je ale možná zajímavější, můžete Glumovýma očima sledovat jak Sauron rozjíždí svoje plány a buduje si vlastní království. Jak jsou na tom elfové v Lesní říši i Roklince a se pomalu všechno zelené a krásné mění.

Lord of the Rings: Gollum působí lákavě. Zdá se, že ví, jak vyprávět příběh a nechá své hráče něco málo změnit a buď Sméaglovi pomoct nebo sledovat, jak Glum přebírá otěže. A na to se těším.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *