Lord of the Rings: Gollum – NOVINKY – Požírač rybišek se vrací!

02. 04. 2019 Nikola Štěrbová
2 396 zhlédnutí

Daedalic Entertainment oznámilo novou hru, díky které se zase na chvíli budeme moci vrátit do Středozemě a prožít další dobrodružství. Tentokrát zapomeňte na Roklinku, Minas Tirith a Osamělou horu. Hrdinou tohoto příběhu bude všem dobře známý mordorský průvodce, požírač syrových rybišek, Glum.

Her ze Středozemě jsme už viděli hodně. Ať už mluvíme o dvou dílech strategie Battle for Middle Earth, RPGčku LORT: Return of the King, Battle for the North nebo nových Shadow of Mordor a Shadow of War, vždycky šlo o zajímavé tituly, které si doteď čas od času ráda zahraji. Fakt, že se tentokrát Glum nebude jenom motat kolem a kecat vám do vaření, ale budeme si za něj konečně moci zahrát, podle mě přitáhne nejen fanoušky LOTRa.

Samotná hra Lord of the Rings: Gollum nebude vycházet z filmů, ale z knih a příběh hry se bude odehrávat ještě před Společenstvem prstenu. Měli bychom se podívat na to, jak to vlastně s Glumem bylo. Jak se bude hrát za postavu, která má v hlavě guláš a všechno dělá jenom pro svého miláška, je pro mě zatím záhadou. Vývojáři uvedli, že právě zmatek, který Glum v hlavě má bude součástí hry a hráč se bude muset rozhodnout, který z hlasů v jeho hlavě poslechne.

Plánovaná hra bude venku až v roce 2021, novinek tedy zatím není moc a nemáme vlastně ani žádné screenshoty nebo ucelenou představu o tom, o co ve hře vlastně půjde. Můžeme jenom hádat, že se s Glumem vydáme pro prsten anebo povedeme do pasti jiné, náhodné turisty. Lord of the Rings: Gollum vyjde na PC a zatím blíže nespecifikované konzole, což naznačuje, že by hra mohla vyjít na nové generace PlayStationu a Xboxu, ale to je opravdu jenom domněnka.

S příchodem nového seriálu ze Středozemě na Netflix byla asi jenom otázka času, než bychom dostali novou hru. Osobně jsem si užila spíš strategie a Návrat krále, Shadow of Mordor se stal součástí mého harddisku asi na dva roky, ale Shadow of War mě nebavilo. Doufám tedy, že se Glum vrátí na Tolkienovu stranu a kouzlo Středozemě mě zase připíchne k obrazovce na pár hodin. A co vy? Těšíte se na Glumovo podání příběhu nebo už bylo LOTR tématiky moc a chce to něco nového?Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0