Lost Ark – NOVINKY – Obří dlouho očekávané MMORPG!

Lost Ark, jedna z nejočekávanějších her, se k nám konečně dostala a na serverech už se stojí fronty na založení nové postavy. Na první pohled se podobá Diablu, v jádru se blíží tradičním MMO jako je World of Warcraft nebo Final Fantasy XIV.

  • Datum vydání: 11. února 2022
  • Vývojář: Smilegate RPG
  • Platformy: Microsoft Windows

Lost Ark podobně stejně jako další velké hry pracuje s obřím světem. Na hráče čeká sedm rozdílných kontinentů, kterým reálně hrozí napadení z jiné říše. První hordy démonů už se chystají do Arkesie a všichni hráči budou muset přidat ruku k dílu, aby je zastavili.

Ještě předtím si ale musíte vybrat, za co vlastně budete hrát. Začnete jednou z pěti základních class: Warrior, Gunner, Mage, Martial Artist a Assassin a postupně se specializujete na to, co vám jde nejlépe. Lost Ark nechá hráče si ve speciální aréně vyzkoušet, jaké schopnosti jednotlivé classy mají. A díky tomu si vyberete tu, která vám nejvíc sedne.

Lost Ark hned od začátku trochu připomíná Diablo 3. Můžete zapomenout na takové to klasické, když na sobě budeš pracovat a vyřídíš tyhle začátečnické úkoly, možná se někam dostaneš. Tady už začíná s řadou skillů a nepůsobíte jako nějaký nováček a podle mě, je to skvělá změna. I po tom, co skončí prologue, pořád máte svoje schopnosti a neběháte kolem jako zmatené kuře.

Všechny schopnosti plně využijete v menších i větších bitvách. Hra vás celkem lineárně táhne napříč kontinenty, doplňuje hlavní úkoly vedlejšáky a moc vám nedává na výběr, s čím se utkáte. Díky tomu máte perfektní level na to rozsekat, cokoliv se odváží přiblížit. Samotné úkoly nejsou zase tak náročné a zvládnete je sami vyřídit poměrně rychle, ale bossové nebo dungeony, společně s raidy, většinou vyžadují kooperaci. Já vím, to není zrovna překvápko v MMO hře.

Jestli je jedna věc, ve které Lost Ark opravdu vyniká, jsou to jeho obří rozměry. Hra nedělá nic v malém a to nemluvím jenom o mapě. Customizace postavy nabízí široké možnosti přizpůsobení si postavy vlastnímu stylu a to nejen tomu hernímu. Hlavní příběh vás vede od jedné obří bitvě k druhé a pořád něčím ohromuje, přidává. A nesmím zapomenout ani na masivní počet hráčů, kteří se hrnou na servery každý den.

Počáteční technické problémy už by měli být opraveny. Hra je free to play, ale můžete si samozřejmě dokoupit nějaké balíčky navíc. A i když sem a tam narazíte na nějaký bug, není žádný důvod, proč tuhle hru nevyzkoušet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *