Lost in Play – NOVINKY – Dokonale nesmyslný svět fantazie!

Lost in Play je hra, která se řídí hlavně tím, že představivosti se meze nekladou a s tím ke všemu přistupuje. Svým zpracováním a nápadem zaujme na první pohled, v téhle point and click adventuře není zdánlivě nic nemožné a nechat si něco takového ujít, nepřipadá v úvahu.

  • Datum vydání: 10. srpna 2022
  • Vývojář: Happy Juice Games
  • Platformy: Microsoft Windows, Mac OS

Hrajete za dva sourozence, staršího brášku a jeho mladší sestřičku, na nezapomenutelné výpravě do světa jejich fantazie. To, co začíná jako obyčejné a jenom v dětských očích epické dobrodružství, je dost rychle změní ve skutečnost. Děti se v jejich vymyšlené říši zaseknou a musí se nějak zase dostat zpátky domů.

Lost in Play je v klasická point and click adventura a ovládání je naprosto jednoduché a drží se základu. Nedočkáte se žádných složitých prvků, tabulek a rozbalovacích menu. Jenom běháte kurzorem po obrazovce a klikáte na všechno zajímavé. Zvládli by to i děti, za které hrajete.

Ta složitější část přichází s hádankami. Je podle mě celkem jasné, že point and click adventura by nemohla být bez puzzlů. A těch je tady požehnaně. Přitom nejsou nějak přehnaně složité a k tomu se neopakují. Je to docela neuvěřitelné, ale i když v Lost in Play řešíte jednu hádanku za druhou, ani vám to tak nepřijde. Všechno na sebe hezky navazuje a nemusíte dlouho přemýšlet nad tím, co dál. Prostě sbíráte užitečné předměty a víte, že pro ně brzy najdete využití.

Lost in Play je prostě jako hrát si v animáčku. Vím, že to není poprvé, kdy přirovnávám hru k pohádce pro děti. Ale tentokrát to platí trochu víc. Kreslený svět nabízí několik rozdílných lokací s podivnými obyvateli, mluvícími kdo ví čím. Hra je dabovaná, samozřejmě. Jenom nečekejte, že čemukoliv porozumíte.

Je to jedna z těch adventur, kterou proletíte na jedno sezení. Je poutavá a neuvěřitelně zábavná. Dostáváte se do světa, který sám o sobě nedává smysl a přitom perfektně funguje. A koumat jednotlivé části je prostě pecka. Jediným mínusem tak zůstává to, že jde pořád o adventuru a jestli hledáte akci nebo něco rychlejšího, tady asi trochu narazíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *