Lost in Random – NOVINKY – Jediný hod kostky rozhodne o všem!

Ve světě Random, který se skládá ze šesti menších, závisí úplně všechno na jediném hodu kostkou. Taková jsou pravidla v originálním akčním RPG Lost in Random od vývojářů ze Zoink Games a Thunderful, která se pod taktovkou Electronic Arts mezi hráče dostane díky programu EA Origins.

  • Datum vydání 10. září 2021
  • Vývojáři: Zoink Games, Thunderful
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One a Series X a S, PlayStation 4 a 5, Nintendo Switch

Svět v Lost in Random se stejně jako stěny kostky, skládá ze šesti stran. Onecroft – jednička – je úplně dole, naproti tomu je Sixtopia – šestka – na samém vrcholu světa, kde žijí všichni se šťastnou rukou, včetně královny. Královna má už dost házení kostkami a závislosti na náhodě. Rozhodne proto, že se v její zemi kostkami přestane házet a jedinou kostku bude mít ona sama. Bude tak moci rozhodovat sama o osudu všech, včetně osudu dětí.

Tady přichází na scénu hlavní hrdinka Even, protože její sestra Odd je odvedena ke královně. Even se proto rozhodne zachránit sestřičku, vybavena vlastní kostkou, která se tak trochu stane jejím společníkem na nebezpečné cestě.

Lost in Random prezentuje sama sebe jako temnou, gotickou pohádku a má všechno, co by se u pohádky dalo čekat, důležitý úkol, neohroženou hrdinku, magické pomocníky a zlou královnu. Jinými slovy zasazení je naprosto perfektní a dává hráčům všechno co slibuje. Epickou výpravu se spoustou zvratů, které pramení hlavně z čísel, která padnou na kostce.

Je proto docela škoda, že všechno trochu kazí soubojový systém. Even má balíček karet, které fungují jako speciální schopnosti, prak a věrného společníka kostku Diceyho. Takže máte docela z čeho vybírat, když se setkáte s nepřáteli. Na začátku hry je to celkem výzva, pochopit které karty jsou dobré a jak s nimi zacházet, ale postupem hrou se souboj jakoby zlehčuje. Z patnácti karet, které máte k dipozici víte, že vám stačí jenom dvě nebo tři a jste za vodou.

Lost in Random je zajímavá hra, nejen svým příběhem. Všechno se točí kolem náhodného házení kostkou a nikdy nevíte přesně, co se stane příště. Myslím, že hratelnost trochu ustupuje do pozadí příběhu. Není to nutně špatně, nejde o nic, co by se nedalo přehlédnout, jenom si asi nebudete vychvalovat ovládání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *