Mafia 3 konečně oznámena! – NOVINKY

Ano, už je tomu tak, Mafii 3 touhle dobou skutečně někdo vyvíjí, čemuž hodně napovědělo především založení několika podle ní pojmenovaných domén z března tohoto roku. Nyní se to tedy definitivně potvrdilo tweety různých vývojářů 2K, jejichž netěšení se asi holt nepodrobilo utajení.

Cosi mi malinko napovídá, že ač se oznámení třetí Mafie jeví naprosto úžasné, možná to ve výsledku nedopadne tak skvěle, jako s minulými díly. I když vlastně americké vývojáře budou při tvorbě doplňovat rovněž ti čeští, kteří se podíleli na vzniku legendárního druhého dílu, stále nevím, nakolik bude jejich spolupráce uskutečněná, protože ke konci to má vlastně celé pod taktovkou americká pobočka 2K v kalifornském Novatu.

Sám tomu dosud nemůžu jasně uvěřit, pořád si totiž říkám, že to je pouhý sen, ale očividně se vážně dočkáme. A to už příští středu, kdy mají vývojáři uvolnit exkluzivní trailer, který poodhalí hlavně dějové zasazení hry do doby. O tom se však dá spekulovat již dnes, asi hlavně proto, že na zveřejněném obrázku stojí zaparkovaná auta jako vystřižená z šedesátek. Před nimi zase nejistě postává čtveřice hrdinů, ovšem těžko říct, zda si někdy v budoucnu zahrajeme právě za všechny čtyři, nebo pouze za jednoho, tak jako to bylo v druhém dílu. Jestli se dočkáme také kooperativního multiplayeru, to je zatím ve hvězdách, stejně tak i hardwarová náročnost, nebo jakýkoli gameplay.

mafiatease.jpg

Blíže ale hru 2K přestaví teprve na německé herní výstavě GamesCon 2015. Tam už snad uvidíme i něco z hratelnosti. Osobně jsem na to zvědavý do takové míry, že by mě nepřekvapilo, kdyby na internet rovnou unikly další screenshoty.

Když se tedy po událostech z druhého dílu hra posunula do poválečné éry, následující trojka nás zavede zase o kus dál. Jen se nyní neví, čí spíše spekuluje o tom, kde přesně bude děj zasazen. Nevylučuje se ani možnost, že navštívíme slunečnou Itálii, nebo Sicílii, proslulou drogovými kartely a Mafiemi. Spíš však čekám děj v nějakém znovu smyšleném americkém městečku, které se však určitě bude svou rozlohou notně lišit od toho z minulého dílu.

Nakonec stačí pouze doufat, že ačkoli na Mafii 3 nepracuje většina českých vývojářů, můžeme znovu očekávat velmi silný příběh s noirovskou atmosférou a krásnou grafikou. O tom se přesvědčíme už ve středu pátého srpna.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.