Mafia 3 na nových záběrech rozebírá loupeže a boj o výpalné – NOVINKY

Čas velmi, ale velmi rychle kvapí a za chvíli tu máme říjen. Jak jistě víte, v říjnu vychází hned několik titulů, na které se všichni těšíme, ale nejvíce pozornosti jde logicky za novou Mafií. Hra má vyjít 7. října a vývojáři se rozhodli, že do té doby, budou nás, nedočkavé fanoušky, zásobovat jedním videem za druhým. Videa sice nejsou přímo ze hry (tzv. gameplay, pozn. red.) ale jejich účel – dostat nás do mafiánské nálady konce 60. let minulého století – snadno splňují. Úkolem videí je také dostat diváky do obrazu, co se příběhu týče, jelikož ten bude (opět) velice podstatnou složkou hry; bez příběhu prostě není Mafia.

Příběh se točí kolem Lincolna Claye, veterána z války ve Vietnamu, kterému sicilská mafie povraždila rodinu. Příběh bude tedy o pomstě a všech možných i nemožných prostředcích, jak se k ní dostat. Lincolnovi budou na jeho cestě za očistou pomáhat tři kolegové – irský gangster Thomas Burke, šéfka haitské mafie v New Bordeaux Cassandra a, nám všem dobře známý, Vito Scaletta, hlavní postava z druhého dílu, který se musel od italské mafie distancovat. Vývojáři nám již představili herní mechaniku, která se s těmito kumpány váže. Podle toho totiž budete moci majetky, které přeberete od italské mafie, rozptýlit mezi Vita, Burkeho nebo Cassandru a oni vám je budou následně spravovat. Na jednom z videí se ukazuje i vysloužilý agent CIA John Donovan, který s vámi bude spolupracovat; Lincoln se s ním zná díky válce ve Vietnamu.

Upřímně, trochu mě mrzí, že se o hře dozvídáme tolik ještě předtím, než hra vychází. Jakoby toho bylo plno prozrazeno, i když se možná pletu, snad nás příběh překvapí, protože oba předchozí díly byly (co se příběhu; a vlastně všeho ostatního týče) skvělé. Pochopitelně to je otázka na hráče samotné, předpokládám, že pokud někomu na zážitku ze hry opravdu záleží, podobná videa může vynechat a těšit se na o samotě. Ať už tak či onak, třetí díl kultovní Mafie vychází 7. října na PS4, Xbox One, PC a Mac; já osobně se již nemůžu dočkat!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *