Mafia: Definitive Edition – NOVINKY – Rychlé shrnutí toho podstatného!

Jak převést 18 let starou hru do roku 2020, nezničit její atmosféru a postarat se o to, aby bavila původní fanoušky a zároveň přitáhla nové hráče? Na to studio Hangar 13 odpovídá remasterovanou hrou Mafia: Definitive Edition.

  • Datum vydání: 25. září 2020
  • Vývojář: Hangar 13
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One, PlayStation 4

Velkým problémem při remasterovaní her je nedostatek péče ze strany vývojářů, namísto perfektního zážitku se hráči dočkají jenom přetexturované staré hry se stejnými bugy. Tomu se Mafia naštěstí vyhnula. Remaster je dalo by se říct perfektní.

Mafia vám ukáže, jak povedený remaster je už v prvních pár minutách. Nejdřív se ozve orchestrální soundtrack a potom začne přepracovaný cinematic. Nové animace věrně kopírují originál a postavy jsou si dostatečně podobné, takže víte, s kým máte tu čest. Prostě i když víte co čekat, stejně vás překvapí, jak dobře hra vypadá.

Příběhová část hra zůstává více méně stejná, velké změny se dočkal gameplay. Hra nově běží na stejném enginu jako Mafia III a jde tak vidět velký posun v ovládání. Animace nepůsobí tak těžkopádně jako v originále a například míření je stokrát lepší. Hráč má na výběr ze široké palety zbraní, u sebe může mít vždycky dvě. A je celkem jedno, jestli dáváte přednost pistoli nebo brokovnici, v remasteru se dobře střílí ze všech zbraní.

Velkou částí gameplaye je řízení, a i když se auta ovládají o něco lépe než v originální hře, pořád si uvědomujete, že řídíte spíš loď než auto (hlavně v zatáčkách). A pamatujete tu misi na okruhu, u které jste v originále ztrácely nervy i rozum? Tak ta je tady mnohem lepší.

Originál je skvělý a většina z nás má schované původní (teď už dost poškrábané) CD v rodinném trezoru mezi ostatními klenoty. A díky remasteru ho vlastně ani nemusíte vytahovat, protože i když se zlepšilo ovládání, hra vypadá úžasně a pořád má český dabing, moc obsahu v ní nepřibylo. Tak jako tak jde o nejlepší remaster jaký jsem za poseldní dobu viděla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *