Mafia: Definitive Edition – ZAJÍMAVOSTI – Rozdíly s původní hrou

Mafia: Definitive Edition je konečně venku, hodnocení sbírá vysoké, ale sem tam se setkává s nepochopením. Je to sice remaster, ale ve skutečnosti se jedná o úplně novou hru. 18 let je hodně dlouhá doba a styl hraní se velmi odlišil. Níže se podíváme na ty nejzajímavější aspekty obou her a zkusíme dojít k závěrům, zdali by hra obstála, i když bychom dali původní hru jenom do nového kabátu.

Co bylo zásadního na původní Mafii? Jednalo se hlavně o příběh, který do té doby nebyl herně zpracován a následně o realismus, na kterém si Daniel Vávra zakládá do dnešní doby. Z příběhového hlediska vychází nová Mafie maximálně z původního dílu a tento přístup se osvědčil. Původní scénář je kvalitně napsaný, představuje tradiční mafiánské motivy první poloviny dvacátého století a je velmi zajímavý i v dnešní době, stejně jako například filmová trilogie Kmotr. 

Co se týče realističnosti, tak od té nová Mafie částečně upouští. Proč? Pravděpodobně potřebovali hru udělat více dynamickou, jednodušší, tak aby zasáhla co nejširší publikum. Je otázkou, zdali by se to povedlo i v případě zachování původní realističnosti, ale tohle byla sázka na jistotu a vycházeli z dnešního stylu hraní. Nejvíce znatelné to je například u řízení, které je v nové Mafii mnohem jednodušší. V původní Mafii se auta ovládala těžce, chovala mnohem nepředvídatelněji, ale byla to obrovská zábava, protože hra byla přelomová a nebylo nic srovnatelného. V dnešní době má remasterovaná Mafie velkou konkurenci a pokud nepatříte mezi srdcové hráče, tak byste vývojářům mohli snadno utéct k dalším skvělým titulům.

Pokud tedy novou Mafii akceptujeme jako hru s odlišným přístupem, která se shoduje hlavně příběhovostí, nebudeme zklamáni. Dabing je zase excelentní a prostředí Lost Heaven naprosto jedinečné. Osvětlení, modely domů, jízda městem, vše vypadá naprosto skvěle a fanoušky Mafie by to rozhodně nemělo minout. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *