Mafia III – NOVINKY – Měli bychom se těšit nebo obávat?

V roce 2002 vyšla první Mafia a smetla z „herního“ stolu všechno, co bylo do té doby dostupné a bez debat se jedná o naší největší českou chloubu. Osobně by mě zajímalo, o kolik se v tu dobu zvedli prodeje legendární zbraně podsvětí – Thompsona.

Proč byla vlastně tak úspěšná? Hra byla na rok 2002 prostě perfektní. Obraz New Yorku/Chicaga první poloviny dvacátého století, který nám poskytlo studio Illusion Softworks, byl téměř perfektní. Každý prostě chtěl být někdy článkem v americkém organizovaném zločinu a s pomocí mafiánské rodiny ovládat město. A tak jsme byli vhozeni do role Tommyho Angela, který na nás mluvil hlasem Marka Vašuta a především vedl skvěle napsané dialogy s Pauliem (Petrem Rychlím). Daniel Vávra prostě věděl, co je zapotřebí pro vytvoření skvělého titulu.

V roce 2010 vyšla Mafia II, která nebyla špatná, ale kouzla jedničky rozhodně nedosáhla a nedosáhne. Po desíti letech v 21. století už byla na poli PC her přeci jenom větší konkurence. Vývojářům dalo taktéž hodně zabrat, než se hra vůbec „splácala“ dohromady. Po „neshodách“ odešel ze studia i Daniel Vávra a musel se překopat celý scénář. S třetím dílem nemá Daniel Vávra už vůbec nic společného a také se vedou diskuze, kolik českých vývojářů na ní vůbec pracuje.

mafia3_screenshot_02

A tak jsme tady. Rok 2016. Napůl nervózní, napůl nadšení. Do vydání Mafia III zbývají necelé tři měsíce. Co víme zcela jistě? Přehoupneme se do druhé poloviny dvacátého století, těsně předtím, než bylo s mafií definitivně skoncováno. (Viz zákon proti zločinnému spolčování z roku 1970) Bude to snad hrát v nové mafii nějakou roli? Příběhová linie nás vhodí do role Lincolna Claye, který se vrací z války ve Vietnamu. Hlavním centrem bude New Orleans, kde budeme svědky založení nové „mafiánské“ organizace, ve které se objeví také o přibližně dvacet let starší Vito Scaletta. (hlavní postava z Mafia II) Za hrou stojí studio Hangar 13 a Mafia III je tak bohužel považována spíše za americkou hru, český dabing zatím nebyl potvrzen.

MafiaIII-3

Již dávno nám byl odhalen trailer, který vypadal skvěle! Následovaly ukázky gameplaye na E3 (viz video níže), kde jsme se dozvěděli téměř celý hlavní děj, což je velká škoda. Také nám nebyly představeny žádné věci, kterými se plánuje Mafia III odlišit od konkurenčních titulů. Podle gameplaye to zatím bohužel vypadá jako „námódované“ GTA V. Samozřejmě bychom neměli být hned skeptičtí, ale je to přeci původně „česká“ hra a nemělo by nám být ukradené, jak se vyvíjí dál. Jedno je ale jisté – soundtrack bude super!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *