Man of Medan – NOVINKY – Pokračování Until Dawn?

Dlouho očekávaná a interaktivní novinka The Dark Pictures Anthology: Man of Medan je konečně venku. Vývoj má na svědomí studio Supermassive Games a hra byla vydána pod hlavičkou Bandai Namco. V roce 2015 vydalo studio Supermassive Games PlayStation exkluzivitu Until Dawn a s The Dark Pictures Anthology se snaží plynule navázat na příběhovou hru ve velmi podobném formátu. 

Příběhu dominuje skupina čtyř mladých lidí, kteří se vydávají do jižního Pacifiku hledat vrak lodi z druhé světové války. Na cestě je doprovází kapitán lodi a z hlediska formy je styl hraní podobný Until Dawn – na cestě je potká nečekaná překážka a vy můžete zachránit všechny postavy, ale musíte být sakra dobří v rozhodování. Zmiňovanou překážkou je loď duchů. Supermassive Games tak otevírají známou záhadu jménem Ourang Medan. Loď, jejíž posádka zemřela za záhadných okolností těsně po druhé světové válce. 

Co se týče samotné hratelnosti, tak velkou část zabírají dialogy. Prostřednictvím nich budujete vztahy s ostatními členy výpravy, konáte morální rozhodnutí a přemítáte nad tím, kam by se asi hra odvíjela, kdybyste zvolili druhou možnost. Zde je nutné upozornit na fakt, že Man of Medan bychom neměli brát jako klasickou hororovou hru, byli bychom totiž zklamáni. Jako u Until Dawn je nutné na hru pohlížet spíše jako na film a seriál o jehož ději může hráč částečně rozhodovat. 

Velkou novinkou je online multiplayer, který dává hře úplně jiný rozměr. Je možné totiž hru procházet se spoluhráčem naráz, přičemž postavy se občas rozdělí a každý jdete jinou cestou na stejné časové linii než se zase setkáte u zásadnějšího okamžiku. V tomto případě tak ani nezamrzí hratelnost v podobě 4-5 hodin, protože si hned můžete hru pustit znovu a být svědky zase jiného zážitku.

Pokud bychom titul Until Dawn označili za převratný, tak Man of Medan bude sice méně revolučním, ale rozhodně zajímavým pokračováním nového stylu hraní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *