Mandragora – NOVINKY – To nejlepší z několika žánrů!

Madragora je připravovaná hra, která kombinuje několik herních žánrů. Do žádného z nich díky tomu nezapadá, ale nabízí tak víc možností pro hráče. Jde o akční sidescroller/metroidvaniu s prvky RPG, epickým příběhem a fantasy zasazení. Jinými slovy je to ambiciózní projekt, který si dřív získal nadšení hráčů a až potom vydavatele.

  • Datum vydání: bude oznámeno
  • Vývojář: Primal Game Studio
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox Series X/S, PlayStation 5, Nintendo Switch

Lidstvo se vzdalo vlády na vlastním světem pojmenovaným Faelduum. Tenhle jejich svět je temný, plný monster, lačnících po krvi. Není tak divu, že se lidé uklidili za vysoké a hlavně pevné hradby a přenechali nechráněné oblasti hrdinům a bláznům, kterým nevadí nechat se sežrat nebo se nechat roztrhat na kusy.

Cestujete proto pod rouškou noci a snažíte se kousek po kousku získat zpátky všechno, co vám mělo patřit, rozlehlé lesy, zrádné bažiny, ledové hory, vyprahlou poušť a děsivé dungeony. Svět bude podle všeho dost velký na několika hodinové dorodružství.

Vývojáři slibují řadu zajímavých rozhovorů a pravděpodobně i úkolů s NPC postavami a morální rozhodnutí, která ovlivní celou hru. Soubojový systém taky není zrovna nakloněn hráči. Vývojáři se zmínili, že při hraní můžete rozbít jeden nebo dva herní ovladače, možná i nějakou tu klávesnici. A z toho myslím, celkem jasně vyplývá, jaká bude herní obtížnost.

Mandragora vypadá na první pohled dost jednoduše. Trochu jako Blasphemous nebo něco podobného, ale díky kombinaci více žánrů, by měla přitáhnout hráče s různými preferencemi. Hra je ve vývoji už nějaký ten pátek a zatím pořád nemá stanoveno datum vydání. Už teď ale víme, že vyjde na počítače, Nintendo, PS5 a Xbox Series X/S. Nový trailer, kromě pár záběrů, taky potvrzuje to, že se vývoj hry blíží do finále. Zatím nezbývá než čekat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *