Maneater – NOVINKY – První shaRkPG!

Maneater je připravované open world akční RPG, které pravděpodobně předčí všechny žraločí simulátory, které jste kdy viděli. Jako žralok se vypravíte na křížovou výpravu proti lidem a s pomocí evoluce a pár vylepšení se stanete pánem všech oceánů.

  • Datum vydání:22. května 2020
  • Vývojář: Tripwire Interactive
  • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One

Maneater zvolil zajímavý způsob vyprávění příběhu, žraloci toho zrovna moc nenamluví, a protože jde o RPG, příběh tady hraje důležitou roli. Hráč se dozvídá důležité informace o žralocích prostřednictvím vstupů z reality show Deadliest Catch s moderátorem Chrisem Parnellem v hlavní roli. Chris je vám celou hru na stopě a jeho plánem je udělat si z vás tu nejhezčí trofej v sedmi mořích.

Nejde o žádný simulátor utíká před nenasytným moderátorem. Žralok, za kterého hráč hraje je nebezpečný predátor a v open world světě to na vlastní kuži/krunýř pocítí hodně živočichů. Součástí hry je objevování fauny, lov, sbírání bodíků a zrychlená evoluce. Jakmile nasbíráte dost bodů, můžete se vyvinout a stát se pro okolí ještě nebezpečnějším.

Udělat dobré RPG, ve kterém má hlavní hrdina ploutev a několik řad ostrých zubů je celkem výzva, ale podle trailerů a prvních zveřejněných gameplayů s tím Tripwire nemá moc problémů. Ve hře se střídá denní a noční cyklus, a dokonce boss fighty. Žralok může lovit pod vodou i nad ní, a to mořské živočichy nebo lidi. Ovládání žraloka je celkem komplexní, a kromě plavaní může i vyskočit nad hladinu a udělat přemet a přistát na nějaké bárce s lidmi. Útok se neskládá jenom z kousání, ale můžete do oběti narazit, zahryznout se a stáhnou ji pod hladinu a podle vylepšení jí například dát elektrický šok.

Maneater vyjde už 22. května 2020, hra vyjde exkluzivně pro Epic Store, ale vzhledem k tomu, že se letos asi k moři nepodíváme, je tohle RPG celkem dobrá náhrada. Graficky vypadá hra úžasně a z rudé vody kolem obětí občas i zamrazí. Je jasné, že nejde o realistický simulátor žraločího života, ale komu to vadí?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *