Mario Kart Tour – Mobilní verze Mario Kart po 4 letech končí!

Mario Kart Tour, mobilní verze oblíbené závodní hry, brzy přestane dostávat nový obsah. Hráči však ještě dostanou několik dalších trati před tím, než se zastaví přidávání nových jezdců, tratí, motokár a kluzáků. Toto oznámení vyvolalo spekulace, že se Nintendo chystá na vývoj dalšího dílu série, Mario Kart 9.

Hra Mario Kart Tour měla v minulosti problémy se systémem loot boxů, který odradil mnoho hráčů. Byla zde také mechanika gacha, která byla později z hry odstraněna. Navzdory těmto problémům se hra stále těší popularitě mezi fanoušky série Mario Kart.

Dříve než hra přestane dostávat nový obsah, budou hráči mít ještě několik posledních výletů. Anniversary Tour začne 20. září 2023 a Battle Tour bude spuštěna 4. října 2023. Po Battle Tour se však nový obsah již neobjeví, ale bude zde ještě Halloween Tour, která bude obsahovat předchozí tratě.

Společnost Nintendo se proslavila svými zábavnými hrami a mobilní hry nejsou výjimkou. Nicméně pokud se hra ukáže jako nedostatečně zisková, společnost není ostýchá ji ukončit. V současné době je nejziskovější mobilní hrou Nintenda hra Fire Emblem Heroes, která vygenerovala příjmy ve výši 1 miliardy dolarů. Mario Kart Tour ve srovnání s ní nedosahuje takových čísel.

Navzdory skutečnosti, že Mario Kart Tour přestane dostávat nový obsah, fanoušci se mohou těšit na nové DLC pro hru Mario Kart 8 Deluxe, které vyjde do konce roku.

Zpráva o ukončení vývoje nového obsahu pro Mario Kart Tour naznačuje, že se Nintendo stále méně zaměřuje na mobilní hry. Ve srovnání s jinými vydavateli jsou mobilní hry Nintenda pouze malým procentem jejich příjmů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *