Marvel’s Spider-Man 2 – První ukázka a detaily!

Závěr dnešního představení PlayStation Showcase patřil hře Marvel’s Spider-Man 2. Ve velmi povedeném traileru od studia Insomniac Games jsme se setkali s lovcem Kravenem a poté jsme měli tu čest vidět první herní ukázku, která byla dostatečně detailní a trvala celých 10 minut.

Už od roku 2021, kdy byla hra poprvé představena, jsme věděli, že se Peter Parker a Miles Morales vrátí do New Yorku, kde budou čelit jednomu z nejslavnějších Spider-Manových nepřátel, Venomovi. V dnešní herní ukázce jsme viděli Petera Parkera v boji, který používal oblek Symbiote, a také jsme si mohli povšimnout možnosti přepínání mezi Peterem a Milesem během hry (podobně jako ve hře GTA 5). Z pohledu Milese nám tvůrci ukázali více kradmých pohybů, když se infiltroval do skladiště plného nepřátel.

Marvel’s Spider-Man 2 vyjde exkluzivně na PlayStation 5 během letošního podzimu. Přesné datum zatím nebylo odhaleno, ačkoli insideri a herci již několikrát naznačili, že by se to mohlo stát v září. Toto dlouho očekávané pokračování z roku 2018 obdrželo dlouhou herní ukázku, která obsahuje Spideyho v obleku symbionta a několik nových zajímavých pohybů pro našeho přátelského souseda. Po odhalení hry bylo také zveřejněno 8minutové srovnávací video od YouTubera s přezdívkou „ElAnalistaDebits“, které porovnává záběry z PlayStation Showcase s ukázkami ze hry Spider-Man Remastered na PlayStation 5. Z tohoto srovnání je zřejmé, že úroveň detailů ve Spider-Manu 2 byla výrazně vylepšena. Byly zde pozorovány vylepšené stíny, deformace, další zdroje světla a další efekty. Toto srovnání však vyvolalo diskuse mezi fanoušky o přenesení vylepšení z Spider-Man Remastered do Spider-Man 2. Jak většina z vás ví, Spider-Man Remastered byla přepracovanou verzí původního titulu pro PlayStation 4 pro novou generaci konzole PlayStation 5. Spider-Man 2 je však exkluzivní hra pro PlayStation 5 a někteří fanoušci možná očekávali ještě větší vizuální vylepšení.

trailer zde

Na druhou stranu je třeba poznamenat, že Spider-Man Remastered na PlayStation 5 přináší výrazný upgrade oproti původní verzi pro PlayStation 4. Je možné, že takový obrovský skok mezi Spider-Man Remastered a Spider-Manem 2, jaký se očekával, nemusí být zcela evidentní.

Hra vychází na podzim 2023.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *