Mashinky – NOVINKY – Blíží se obdivuhodná tycoon hra

Vypadá jako stařičký Transport Tycoon přenesený do dnešní moderní doby. Mashinky zaujmou na první pohled. Jak už název hry napovídá, jde o budování funkčního vlakového impéria. Jde o dopravní simulátor, který bude dostupný na Steamu pro PC. Hra od českého tvůrce Jana Zeleného a určitě si zaslouží vaši pozornost.

Všichni hráči strategií a simulátorů se vždycky těší na klony Transport Tycoonu jako byl například Open TTD, ale zatím se nedočkali žádného kvalitního kousku. Hra Mashinky potěší hlavně fanoušky vláčků, ale ostatním hráčům má také co nabídnout. Realistická grafika okouzlí každého. Můžete sledovat vláčky, jak si to šinou po kolejích nebo si můžete nastoupit a pozorovat krajinu z kabiny strojvedoucího. Zní to lákavě? Hra nabízí víc než jen pěkné grafické zpracování.

Začínáte s malým dopravním podnikem. Jste jenom obyčejný vláčkový nadšenec s velkým snem. Světem se začali prohánět první parní lokomotivy a vy máte možnost zasáhnout do vývoje těchto obdivuhodných strojů. Můžete stavět tratě po celé mapě, zkoumat nové lokomotivy, plánovat jízdní řády, rozvíjet ekonomiku svého podniku, zajišťovat přepravu cestujících a zboží. Co víc si od simulátoru přát?

Hra běží na novém enginu, který si vytvořil sám autor. Nemusíme se tedy bát věčně rozbitého Frostbite. Staví se na čtverečkované mapě. Terén se dá podle potřeby upravovat a stavba by tak měla být jednodušší, i když se hráči zapotí víc než u starých her. Díky pokročilým možnostem stavby musí hráč přemýšlet, kam položí koleje. Mapa se generuje procedurálně, občas se objeví kopec, který se vám zrovna nehodí. Budete muset zapřemýšlet, jestli se vyplatí tunel nebo objížďka. Ve hře budou mimo jiného i úkoly, například spojit bod A s bodem B a zajistit mezi nimi dopravu.

Pomalu se blíží vypuštění Early Access verze hry a já se nemůžu dočkat. Mashinky mají lokalizaci pro 20 jazyků, včetně češtiny. Což se dalo čekat, když za celou hrou stojí český tvůrce. Zájem o hru je obrovský, do řad fanoušků jsem se přidala i já. Hra v budoucnu nabídne i multiplayer, několik vývojových etap železnice nebo další druhy dopravy. Všechno je jen otázkou času a tak nezbývá než popřát autorovi hry silnou fanouškovskou základnu, hodně štěstí při vývoji a čekat na vydání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *