Meeple Station – NOVINKY – Když dojde místo na Zemi…

Už bylo dost nadávání na AAA společnosti, které nedělají to, co slibují. Je čas na něco oddechového. Je čas, podívat se na Meeple Station, budovatelskou strategii zaměřenou na stavbu vesmírné stanice. A ať už chcete postavit stanici, která ohromí svojí velikostí nebo vás víc láká těžba minerálů, Early Access téhle hry je tady pro vás.

  • Datum vydání: 17. ledna 2019
  • Vývojář: Vox Games
  • Platformy: Microsoft Windows, Linux, Mac OS

Pokud znáte RimWorld nebo Dwarf Fortress, Meeple Station si rozhodně užijete. Hráč dostane kus volného vesmíru, pár kreditů a seznam toho, co by na stanici nemělo chybět (energie, jídlo, teplo). A potom už záleží jenom na tom, co chcete se svou stanicí dokázat. Můžete pěstovat plodiny a prodávat jídlo ostatním stanicím, můžete se stát pirátskou stanicí a brát si všechno, co není přibité ke zdi anebo můžete objevovat temná zákoutí vesmíru a doufat, že vás nic nesežere.

Meeple Station je perfektní oddechovka, ať už po práci nebo po škole. Early Access vypadá dobře, hra jede plynule a přesto, že jde o jednoduchý simulátor, dokáže být hodně komplexní. Všechno záleží na hráči a na tom, jak si hru nastaví.

Největší problém hry je momentálně obsah. Vývojáři řekli, že je ve hře momentálně asi 20 % plánovaného obsahu. Postupně se bude objevovat nový, až do května tohoto roku. V květnu se totiž hra posune do Alpha verze a většina obsahu už by měla být dostupná.

Meeple Station nabízí příjemnou změnu pro všechny, které už nebaví čekat na nové patche. Nejde tady jenom o stavění stanice, i když je to samozřejmě důležitá část hry. Hráč musí odolávat nájezdům pirátů a bránit to málo, co mu zbylo. Hledat dobroty uprostřed ničeho a prodávat je nejlepší nabídce. A pokud se na to cítí, může objevovat opuštěné planety a těžit meteority.

Na jednu stranu mě mrzí, že hra nevyšla jako celý, hotový produkt, ale musíme čekat na nový obsah a funkce (jako třeba stavba vlastního shuttlu, který bude moct na expedice). Na druhou stranu jsem ráda, že jsem si hru mohla zkusit a ztratit v ní pár hodin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *