Metro Exodus je za dveřmi a ohlašuje se příběhovým trailerem – NOVINKY

Únor je za dveřmi a to značí jediné – brzy bychom se měli nachystat na vítání nového dílu z veleúspěšné knižní i videoherní série Metro. Nejnovější Metro bude mít podtitul Exodus a naši hrdinové v post-apokalyptickém světě vyjdou na zemský povrch. Pomocí vlaku Aurora tak budou projíždět zpustošeným Sovětským svazem. Jak jsme ale u podobných her zvyklí (a u série Metro obzvlášť), největším problémem našich hrdinů nebudou mutanti po jaderné katastrofě, ale další přeživší, kteří v pustině zakládají jakýsi kult a kdo může, tak ten se zmocní kormidla.

Vývojáři vydali k příležitosti blížícímu se vydání hry také příběhový trailer, která nás zavede do různých koutů „zmutovaného světa“. Věnuje se hlavně pohledu odstřelovačky Anny. V traileru se setkáváme s několika frakcemi přeživších, z nichž žádná není vyloženě přátelská a je velmi pravděpodobné, že s tou či onou frakcí přijdeme při hraní Metro Exodus do křížku. K vidění je i velká spousta střelných zbraní, granátů a dalších útočných prostředků. Speciální prostor dostala v traileru i zmutovaná fauna, která po apokalyptickém světě pobíhá a dotváří velkou část hry.

Vývojáři se nechali slyšet, že trailerů k uvedení hry bude ještě více, musíme si na ně tak jen počkat. Oficiální premiéru na pultech obchodů zažije Metro Exodus 15. února 2019 a dostupné bude nové Metro na Xbox One, PlayStation 4 a pochopitelně i PC. Na konci traileru také vývojáři představují speciální balíček jménem Metro 2033 Redux. V tomto balíčku najdeme také předchozí dva díly série. Kromě tohoto balíčku půjde nové metro zakoupit i s konzolí Xbox One X (Metro Exodus podporuje 4K rozlišení), ke které dostanete právě všechny tři hry ze série Metro a také měsíční členství v Xbox Game Passu jako dárek. Není však jisté, že tento balíček bude nabízen i u nás v České republice, na to si budeme muset ještě počkat, stejně jako na další trailery.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *