Miasma Chronicles – Amerika v rozkladu a roboti!

Nové taktické RPG Miasma Chronicles ze studia The Bearded Ladies se představilo už minulý rok. Autoři úspěšného titulu Mutant Year Zero slíbili další, tentokrát vyladěnější hru, která nás vezme na postapokalyptické putování zničeným světem vydaným napospas síle Miasma.

  • Datum vydání: 23. května 2023
  • Vývojář: The Bearded Ladies
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One a Series X/S, PlayStation 5

Hlavní postava Elvis začíná svůj příběh dávno před událostmi hry (teda ne tak dávno, ale pár let určitě). V ne moc vzdálené budoucnosti, potom co se v Americe objevila ničivá síla známá jako Miasma a rozvrátila zemi, se malý Elvis ocitl v péči staršího bratra Diggse. Tak trochu, jde o robota, ale… ta důležitá část je, že Elvisova matka odešla. Svoje dítko odvedla do hornického města a kromě robota za sebou nechala i rukavici, která dokáže Miasmu ovádat. A zbytek je asi všem jasný. Hlavní hrdina byl nalezen, čeká ho obří dobrodružství a tak dál…

Gameplayově vývojáři hru označili jako poctu prvním PlayStationovským RPG titulům. A kdyby se to mělo převést do normální řeči, tak mluví o tahovce v reálném čase s prvky RPG, customizací zbraní a vylepšováním schopností navrch. Něco pro milovníky vymýšlení strategií a akce. Prostě zažitá klasika, která musí perfektně fungovat, aby hra bavila a nebyla frustrující.

Společníci v partě se přirozeně taky zapojují do dění na obrazovce. V soubojích se dají využít jejich body ke střelbě nebo aktivaci speciálních schopností. A mimo souboje se za vámi táhnou při objevování krajiny a skrytých lokací a prohazují dialogy, aby řeč nestála a tempo hry nezpomalovalo.

Hra vyšla před pár dny ve své digitální edici na většinu platforem, mezi které patří počítače, Xbox a PlayStation. Pokud byste náhodou měli touhu pořídit si fyzickou kopii hry, tak ta vychází až 9. června.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *