Michael Fassbender ztvární hlavní roli v chystaném filmu Assassins’s Creed – NOVINKY

Ač možná téma filmů a novinek s nimi spojených na herní web úplně nepatří, přes všechny námitky jsem se jednou rozhodl napsat také něco o filmu, chystaném podle hry. Assassin’s Creed, jehož hlavní roli si střihne známý americký herec Michael Fassbender, přijde do kin na Vánoce příštího roku 2016. Už nyní ale proplouvají na povrch střípky informací, kupříkladu z rozhovorů s herci samotnými, nebo zveřejněním fotek a falešných „trailerů“. A třebaže by se mohlo zdát, že film prakticky napodobí vše, co prezentovala hra, neuvidíme v něm ani jednu známou postavu. Naopak, film se pouze jakýmsi náznakem zabývá tématem přehrávání vzpomínek a s tím spojenou asasinací. Prospěje-li filmu pramalá podobnost se slavnými hrami, to se dozvíme až za více než rok. Z určitých zdrojů však tušíme o některých featurách a dějové lince, jež unikla do spárů veřejnosti prostřednictvím čeho jiného, než právě internetu.

V prvním rozhovoru, poskytnutém kanálu AMC před necelými dvěma lety Fassbender uvedl, že se teprve chystá scénář, ale prý osobně ještě neměl možnost, zahrát si původní hry Assassins Creed. Některé fanoušky tato zpráva sice mírně pobouřila, ostatní se však smířili s tím, že stejně vůbec nezáleží na znalosti kolem příběhu první hry. Film, začínající sérii AC, totiž představí úplně nový příběh, postavy a zápletku celkově. Calluma jednoho dne unáší tajemná organizace templářů, kvůli níž brzy podnikne cestu do nitra svých vzpomínek, aby zjistil víc o svém předkovi, španělském Assassinovi jménem Aguilar. Vůbec poprvé se tak série přenese do inkvizičního Španělska, kde postupně Aguilar, ale i Callum samotný rozehrají odvážnou cestu za přemožením mocných a bohatých. Zda se v některé části ukážou i tajemné artefakty, schopné řídit celý svět, zatím nemáme tušení, ovšem s jistotou na tohle téma můžeme diskutovat. Já osobně si myslím, že některé prvky her se ve filmu Assassin’s Creed stoprocentně vyskytnou, možná ale v trochu jiné podobě, než je známe.

AC-movie02

Na YouTube se při hledání položky „Film Assassin’s Creed“ zobrazí jeden zhruba půlhodinový snímek s podtitulem Lineage, v němž si zahráli amatérští herci, a zrežírovala jej fanouškovská produkce. Každopádně se ovšem pomocí této krátké ukázky můžeme na vlastní oči přesvědčit, z jakých principů zhruba vychází zatím natáčený film. Do vánoc příštího roku stále zbývá mnoho dní, internet však zahltily fakeové trailery na nový film, prezentující úryvky několika starých. Možná si díky nim neuděláme podrobný obrázek, dokazují ale šikovnost komunity.

Koncem měsíce srpna zveřejnil Azaïzia Aymar, hlavní designer obsahu, fotografii, zachycující Fassbernedera v assassinské kápi a s vystřelovacími čepelemi u rukou. Na příštích pár měsíců proto usměrnil horlivé fanoušky, kteří stejně jako při představování her netrpělivě očekávají, kdy se o novém titulu dozví víc. Film Assassin’s Creed nás přitom nechává dlouho čekat – nevšímaje si rychlosti, s jakou každoročně vycházejí nové hry z AC univerza. Třeba mu to ale, jak jsem říkal, prospěje.

Assassin's_Creed_The_Movie_Promo

Po boku Michaela Fassbendera si zahrají krásné, dost zkušené herečky Marion Cotillard (původem z Francie) a Ariane Labed (Řecko). První svou kariéru odstartovala ve filmu Temný rytíř povstal, ta druhá snad poprvé zaujme zrovna připravovaným snímkem. O jejich rolích se toho ví stejně málo, jako o vůbec celé dějové lince. Režie se tentokrát ujal Justin Kurzel, ovšem kromě AC ještě moc snímků nenatočil. Toho se však nemusíme jakkoli obávat. I přes obsazení méně známými herci a výběrem režiséra chystaná novinka rozhodně zaujme. Diváky do kin přiláká už jen ústřední motiv.

assassins creed movie

Nakonec nám tedy nezbývá, než si ten rok a půl, co film dělí od příchodu do kin, počkat. Snad nás mile překvapí. Pokud ne, stále budou rok co rok vycházet nové hry, ale já věřím ve vysokou laťku kvality a hereckých výkonů.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *