Micro Machines World Series – RECENZE – Miniaturní autíčka s velkým posláním

Vydavatel: Codemasters
Vývojáři: Codemasters, Just Add Water
Původní datum vydání: 30.6.2017
Série: Micro Machines
Platformy: Playsttion 4, Microsoft Windows, Linux, Mac OS, Xbox One
Žánr: Závodní arkáda

Znalci, nadšenci a ročník osmdesát pět jistě ví, že tomuto skvostu je již 26 let. Codemasters přišli poprvé se svou závodní hrou v roce 1991. Jejím základem se, ale pyšní známe angličáky pod jménem Micro Machines. Není tedy divu, že se hra tak i angličáky staly populární. Tato série už má šest dílů, které si prošli mnoha platformami a vývojem. Šťastné číslo 7 má právě Micro Machines World Series, za který se jeho starší bratři vůbec nemusí stydět.

Stejné závody nebo vylepšené ?

Co si budeme povídat hra, která má šest dílů a k tomu ještě se závodním žánrem se musí hodně snažit, aby přinesla něco nového. Inovaci však Micro Machines World Series přinášejí a to v podobě sice klasických závodů, ale vylepšených o výraznost závodních tratí a nebo různých pomůcek jak poslat vašeho protivníka ze stolu. Dále tu pak jsou různé módy jako Battle mode, Capture the Flag, Eliminační mód (ve kterém vždy poslední závodník na obrazovce vypadává).  No Micro Machines World Series se snaží zuby nehty, aby vypadal jako hra nové generace série Micro Machines.

Pro ty co neznají sérii Micro Machines, jim ve krátkosti vysvětlím oč tu vlastně jde. Budete se divit, ale věci jsou poměrně jednoduché se svým „pidi“ angličákem se snažíte projet tratě, které nejsou situovány v ulicích nebo na závodních okruzích, ale například na kulečníkovém stole nebo v kuchyni na mycí lince. K tomu, aby jste vyhráli vám po čase vašeho závodu budou pomáhat různé vychytávky na vaše autíčko v podobě háku, kterým přitáhnete soupeře nebo rakety, která soupeře odmrští ze stolu na zem. Tyto vychytávky budete muset po čas vašeho závodu sbírat. Módy nemá cenu vysvětlovat. Asi všichni víme co je Capture the Flag a Battle mód.

Pokud jste tedy příznivci a fanoušci původních dílů této série, víte vlastně co od nového dílu očekávat. Je tedy jen pouze na vás jestli se pustíte do závodění známých angličáku na nových konzolích. Každopádně jako fanoušci by jste tento díl měli aspoň vyzkoušet. Překousnout to stálé stejné dokola a užít si na druhou stranu skvělé závody s nesmrtelným základem. Pro ty co by sérii Micro Machines hráli poprvé je jen jedna rada. Směle do toho, neváhejte si hru pořídit. Zabaví vás na delší čas a to nemluvím ani on možnosti „gaučového hraní“ s přáteli nebo po síti. Hra je krásně barevná, má všemožné modely autíček a je akční. Pro nové hráče se tedy otevírá nový svět závodní hry.

7/10

Ondřej Knap

Student Společenských věd na Fakultě filozofické v Ústí nad Labem. Už od svého dětství je vášnivý hráč srdcem a duší. Je velkým fanouškem Star Wars série, ale také je vyznavačem zimního sportů, převážně snowboardingu. Mimo to má také rád řeckou mytologii, anime a tetování. Jeho oblíbenými žánry jsou RPG (Dark Souls série), FPS a nepohrdne ani oddechovou sportovní hrou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.