Microsoft – Další škrtání! Arkane Austin, Tango Gameworks a Alpha Dogs končí!

Společnost Microsoft oznámila, že uzavře několik vývojářských studií pod záštitou Bethesdy. Mezi uzavřenými studii patří Arkane Austin, jenž stojí za Redfall a Dishonored, a které již nebude aktualizovat svou online kooperativní střílečku. Studio Tango Gameworks (Hi-Fi Rush a The Evil Within) bude též uzavřeno. Studio Alpha Dog Games, které pracuje na hře Mighty Doom, bude uzavřeno a hra bude vypnuta 7. srpna.

Oznámení o uzavření těchto studií v emailu sdělil šéf herních studií pro Xbox Matt Booty zaměstnancům. Booty také prohlásil, že současná změna priorit je motivována záměrem investovat do titulů s velkým dopadem a oblíbených světů Bethesdy. To znamená, že některé týmy budou přeřazeny a někteří zaměstnanci opustí společnost.

Komplikace vznikají pro majitele Redfall, kteří zakoupili Hero Pass nebo prémiové rozšíření Bite Back. Po více než roce stále neobdrželi obsah, který zaplatili. Studio slíbilo, že tito hráči budou mít nárok na získání hodnoty upgradu.

„Nasloucháme. A už jsme začali pracovat na tom, abychom to v budoucnu řešili. Musíme udělat některé věci, jako je šifrování uložených her a udělat spoustu práce na uživatelském rozhraní, abychom to podpořili. A tak zkoumáme – neměl bych nic slibovat – ale zkoumáme to a aktivně pracujeme na tom, abychom to v budoucnu vyřešili.“

Ředitel hry Redfall Harvey Smith v rozhovoru pro Eurogamer

Offline režim se však nepodařilo realizovat. Květnová aktualizace Redfall měla přidat možnost hrát offline, což by zase pomohlo s udržením hry při životě do budoucna. Bohužel pro hráče však nikdy nespatří světlo světa.

Odezva zaměstnanců a komunity byla silně negativní. Šéf Arkane, Lyon Dinga Bakaba, kritizoval rozhodnutí a apeloval na společnost, aby se starala o své umělce a nevyužívala je pro své chybné výpočty a slepé skvrny. Další zaměstnanci Bethesdy také vyjádřili své nespokojenosti se situací.

Navzdory těmto zmenšením týmů Xbox stále plánuje další vydání her Bethesdy, včetně Indiana Jones and the Great Circle, aktualizace pro Fallout 76 a The Elder Scrolls Online a rozšíření Shattered Space pro hru Starfield. Microsoft tvrdí, že Bethesda stále zůstává klíčovou součástí Xboxu se silným portfoliem a prosperujícími komunitami.

Jeden myslel na “Microsoft – Další škrtání! Arkane Austin, Tango Gameworks a Alpha Dogs končí!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *