Microsoft Flight Simulator 2024 – Kompletní 3D Země a živé okolí!

Microsoft Flight Simulator 2024 má přinést novou definici virtuálního letectví díky mnoha vylepšením a novým funkcím, které zvyšují realističnost a rozšiřují rozsah hry. Hra, která byla oznámena začátkem tohoto měsíce, navazuje na svého předchůdce z roku 2020 a přináší převratné aktualizace modelování světa, vizuální věrnosti a herních mechanismů.

Významnou aktualizací je přeměna krajiny Země z 2D textur na plně 3D modely. Tato změna není jen vizuální, ale je také skokem směrem k většímu pohlcení. Nová 3D mapa země zahrnuje procedurálně generovanou vegetaci ve 30 různých biomech, díky čemuž je virtuální svět dynamičtější a realističtější. Srovnání verzí 2020 a 2024 poukazuje na dramatické vizuální zlepšení.

Vývojáři ze studia Asobo posunuli pozornost věnovanou detailům do nových výšin. Letadla řízená umělou inteligencí budou nyní mít detailní livreje a hra bude simulovat globální lodní dopravu. Přítomny budou všechny ropné plošiny na světě, včetně přistávacích ploch pro vrtulníky, a také všechna známá heliportová a kluzáková letiště. Bylo přidáno přibližně 500 000 vysokých překážek, jako jsou antény, věže, turbíny a chladicí věže.

Flight Simulator 2024 přináší nové aktivity pro milovníky komerčního letectví. Hráči nyní mohou chodit kolem svých letadel a provádět předletové kontrolní seznamy, což přípravě letadel dodává na realističnosti. Letiště budou živější, cestující budou viditelní uvnitř budov terminálů a do letadel budou nastupovat přes tryskové dráhy.

Simulace fyziky v MSFS 2024 byla výrazně vylepšena, modely letadel mají více styčných bodů a lepší fyziku hmotnosti nákladu. Tato vylepšení jsou navržena tak, aby byla snadno dostupná pro vývojáře a moddery třetích stran. Vizuální vylepšení se týkají i atmosféry a osvětlení. K dechberoucím scénám oblohy a povětrnostním podmínkám přispívají paprskově trasované stíny na zemi a nový engine mraků, který dokáže simulovat složité formace mraků s realistickým osvětlením a rozptylem atmosféry.

MSFS 2024 bude obsahovat plánovač letových tras ve hře a funkci opakování letu, což zlepší jak výuku pro nové piloty, tak přesnost pro ty zkušené. Microsoft Flight Simulator 2024, jehož vydání je naplánováno na 19. listopadu 2024, slibuje bezkonkurenční zážitek ze simulace, což z něj činí velmi očekávaný titul pro milovníky leteckých simulací.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *