Microsoft kupuje Activision Blizzard za 68,7 mld.! – TÉMA

Minulý rok si Microsoft pořídil ZeniMax s Bethesdou a kromě toho, že hry téhle společnosti přivedl na Game Pass, nalil tak nějaký nový život do her, jako je Fallout 76. Nový rok začala společnost Microsoft nákupem další velké společnosti Activision Blizzard, za 68,7 mld. dollarů a uzavřela tak největší videoherní obchod historie.

Activision Blizzard si hodně z nás v poslední době spojovalo hlavně se skandály uvnitř firmy, které se jeden po druhém dostávaly na povrch, častěji než informace o nových titulech. Všechny tyhle zprávy nahradila jedna jediná, Activision Blizzard, šestá největší herní společnost světa, přechází pod Microsoft.

Jedny z největších herních sérií, které pomohly utvářet herní průmysl jako Call of Duty, Diablo, Warcraft, Hearthstone, Candy Crush Saga, Overwatch, Crash Bandicoot, Spyro, Starcraft, Tony Hawk’s Pro Skater nebo Guitar Hero se tak zařadí k obrovské knihovně her, kterou se Microsoftu už povedlo vybudovat.

Vybrané hry z nově pořízeného studia se přiřadí k ostatním na Game Passu v průběhu roku a podobně jako chystané tituly od Bethesdy, budou nové hry od Activision Blizzard v den vydání dostupné na Game Passu. Tenhle nákup podle vyjádření, Microsoftu pomůže s budováním jejich metaversa, služby, díky které by hráči za 259 kč měsíčně dostali nadupanou knihovnu her a mohli by hrát jak na PC, tak na Xboxu nebo mobilu. V podstatě jde o takový Netflix pro hry.

Novinka otřásla herní světem nejen proto, že jde o obří nákup, ale hlavně proto, že se majitelé PlayStationu bojí o to, jak to bude s exkluzivkami. Například nové Call of Duty by mohlo exkluzivně vyjít na Xbox a PC, šance, že se to stane jsou ale celkem malé. Microsoft by se připravoval o výdělky, stejně jako o fanoušky série. Je ale myslím jasné, že se konkurence mezi Sony a Microsoftem přiostřuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *