Microsoft – „Nechceme Call of Duty využívat k prodeji konzolí Xbox,“ tvrdí CEO Spencer

Společnost Microsoft dokončila akvizici společnosti Activision Blizzard v historické transakci v hodnotě téměř 70 miliard dolarů. Šéf Xboxu Phil Spencer proto potvrdil, že Call of Duty bude od příštího roku na všech platformách stejné. Hráči Xboxu nezískají žádné další výhody a své zapojení do série mohou očekávat i hráči konzolí Nintendo. 

Spencer zdůraznil, že cílem je, aby se hráči na ostatních platformách cítili jako plnohodnotní členové komunity Call of Duty a byla zajištěna 100% parita na všech platformách. Ačkoli na starších nebo jiných konzolích mohou existovat omezení z hlediska rozlišení a snímkové frekvence, Microsoft a Activision neplánují vydávat různé verze hry. Spencer se navíc vyjádřil, že Microsoft nechce hru Call of Duty využívat k prodeji konzolí Xbox a doufá, že v budoucnu odstraní jakákoli platformová omezení.

Po dokončení akvizice chce Microsoft sjednotit celou komunitu Call of Duty a poskytnout stejný herní zážitek a obsah na všech platformách. Jediné rozdíly budou v rozlišení, grafice a výkonu v závislosti na hardwaru jednotlivých platforem. Společnost Microsoft podepsala smlouvu se společnostmi Sony a Nintendo o vydávání hry Call of Duty na platformách PlayStation a Nintendo po dobu nejméně 10 let.

CEO přiznal předchozí rozdíly v obsahu a exkluzivitě mezi platformami a prohlásil, že Microsoft se chce těmto praktikám vyhnout a zaměřit se na inkluzivitu. Potvrdil, že hry Call of Duty budou v Game Passu dostupné až v roce 2024, protože akvizice vyžadovala schválení a týmy Microsoftu nemohly se společností Activision Blizzard spolupracovat dříve. Navzdory tomu Microsoft plánuje podporovat týmy v tom, aby se zaměřily na stávající franšízy a v budoucnu je oživily prostřednictvím služby Game Pass.

V souvislosti s tím Samuel Villarreal, inženýr ze studia Nightdive Studios, po Spencerových komentářích vyjádřil zájem pracovat na kultovních hrách, jako jsou Heretic a Hexen. Villarrealův tým úspěšně vzkřísil další klasické hry, včetně System Shocku, Turoku a Shadow Mana.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *