Microsoft podle všeho plánuje Xbox bez diskové mechaniky – NOVINKY

06. 03. 2019 Jakub Fišer
853 zhlédnutí

Microsoft i Sony, výrobci nejznámějších herních konzolí na trhu, už pomalu pokukují po tom, kdy představí nové generace svých oblíbených herních konzolí. Stranu amerického výrobce Microsoft pak zviditelnila spekulace, že nový Xbox by možná mohl vypustit jednu celkem zásadní funkci nebo spíše komponentu, a sice diskovou mechaniku. Ta se v dnešní době digitálních kopií a distribucí pomalu ale jistě stává nepotřebnou. Obchody s digitálními kopiemi lákají hráče na časté slevy, mnohdy přesahující klidně až 70 procent. Mělo by to ale v nejbližší době tedy cenu, vydat herní konzoli bez mechaniky?

První spekulace hovoří o tom, že se podle všeho nebude jednat o úplně novou generaci Xboxu, ale půjde o další subgeneraci jako v případu Xboxu One S nebo One X. Kódovým označením má být nový Xbox bez diskové mechaniky nazýván Xbox One S All-Digital Edition. Některé spekulace dokonce tvrdí, že s tím, jak bude technologie přijímání disků z těla přístroje vyňata, je možné, že se tím i sníží náklady na výrobu a tudíž i finální cenovky by mohla být nižší. To však nemůžme s jistotou ani potvrdit, ani vyvrátit, neboť spekulace ohledně ceny jsou tímto ukončeny.

Pozoruhodným se však jeví i samotný záměr na vytvoření bezdiskového Xboxu One S All-Digital Edition. S tím, jak jdou technologie kupředu, chce jít pochopitelně kupředu i Microsoft a moc dobře si všímá, jak se zvedá zájem o digitální distribuci na rozdíl od klasických krabicových videoher. Ovšem upustit od tak základní komponenty, jako je disková mechanika, to je zřejmě pro Microsoft moc velký krok a chystá se tak učinit o něco menší krok, a tudíž vydat menší levnější zařízení, tedy současný Xbox One S bez mechaniky a na zájmu o tento produkt pak následně sledovat, zdali má či nemá smysl vyjmout čtečku disků i z budoucí nové generace Xboxu.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0