Microsoft představil nový Xbox One S – HARDWARE

Na probíhajícím veletrhu E3 měl svou tiskovou konferenci pochopitelně i Microsoft a očekávala se vlna nových Xbox One her. Ty přišly, o to se nebojte, ale předcházelo tomu jedno velké představení. Ještě než se na to vrhneme zkuste zavzpomínat, jak jsme vás informovali o možné nové „subgeneraci“ konzole PlayStation od Sony. Něco podobného sliboval i zmiňovaný Microsoft, který to ovšem dotáhl do (zatím zdárného) konce. Včera totiž představili konzoli Xbox One S. Podle jejích tvůrců se má jednat o ztenčenou variantu „velkého“ Xboxu One. „Esko“ je o 40% menší, než předchůdce, ale na výkonu neztrácí, ba naopak, získává!

Nejen, že výkonu má na rozdávání, dosvědčuje to i možnost hraní ve 4K rozlišení, ale do těla, které je o 40 % menší, se vleze i 2TB harddisk. Zmiňované 4K rozlišení pochopitelně půjde využít jak u her, které to musí podporovat, tak u videí na YouTube nebo na NetFlixu. Jak jste si jistě mohli povšimnout, tak konzole je v bílém provedení a to není náhoda, protože předchůdce je v černé barvě. Navíc i nový gamepad se převlékl do bílé barvy a má nový povrch, který působí pohodlněji. Navíc se gamepad dokáže sám o sobě spojit s počítačem pomocí Bluetooth a nabídne i delší dosah. Ještě doplním, že co se týče her, tak samozřejmě nemusíte čekat, že by vývojáři vymysleli nové porty pro hry, protože na Xboxu One S poběží hry z Xboxu One, takže žádný strach.

Aby toho nebylo málo, společně s fungl novou konzolí vyjde i speciální edice, jako tomu bylo i u základního Xboxu One, tentokrát vázaná na sérii Gears of War, konkrétně její 4. díl. Ovladač je skvěle nadesignovaný, pokud tedy jste fandy videoherní série Gears of War. Nový Xbox One S bude dostupný v srpnu a startovat bude na 299 (+- 7 500 Kč) dolarech za 500GB variantu. Další varianty jsou 349 (+- 8 500 Kč) dolarů za 1TB konfiguraci a nejvyšší konfigurace se 2TB úložištěm bude začínat na 399 dolarech, tedy necelých 10 000 korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *