Microsoft si na E3 přinese novou konzoli Xbox – NOVINKY

Nedávno jsme vás informovali, že Sony dost možná chystá novou vylepšenou verzi PlayStation 4. To samé se ale pravděpodobně děje i u Microsoftu, protože tam se velmi nahlas spekuluje o tom, že na herním veletrhu E3 2016, který probíhá 14. až 16. června, Microsoft oznámí novou variantu Xboxu a prý i nový speciální ovladač. Bohužel je zatím jen málo informací, ale uvažuje se o možné vylepšené verzi Xbox One, podobně jako v případě Sony PlayStation 4,5. V souvislosti s tím se ale dost mluví o jakési dražší variantě Xboxu s přízvískem Elite a s tím spojeným ovladačem, který se prodává i pro PC. Nová varianta Xboxu ale nemá být dražší nebo premiovější, ale pravděpodobně výkonnější a menší rozměrově. O takovémto stroji se ale mluví již delší dobu, těžko ale říct, zda-li se toto oznámí týče právě těchto spekulací.

steam-big-picture

O samotné konzoli tedy moc informací skutečně nemáme. Co se týče ovladače, měly bychom se dočkat několika nových barevných provedení a dost možná nových modifikací herního ovladače od Xbox One Elite, který je modulární. Hlavní zbraní stávajícího a dost možná i onoho připravovaného Xboxu je ekosystém Windows 10, který na Xboxu pochopitelně není totožný s tím desktopovým, ale dalo by se říct, že z něj vychází a je to dost poznat. Nabízí se srovnání se Steam Clientem a formou Steam jménem Big Picture. Je to také ten samý systém, ale upravený pro používání na televizi (případně větších monitorech – 27″, 29″ a další) a s gamepadem. Z vlastní zkušenosti musím uznat, že Windows 10 na Xbox One je daleko intuitivnější, než operační systém, na kterém běží PlayStation 4, ale je to značně subjektivní názor.

Co se tedy týče oznámených novinek okolo Xbox One, na upřesnění si budeme muset počkat ještě zhruba měsíc, protože herní konference E3 2016 začíná až 14. června a končí už 16. června.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *