Microsoft Xbox – Masivní únik informací o budoucnosti!

Z nedávně zveřejněné sbírky dokumentů určených jako důkazní materiál v soudním sporu mezi společností Microsoft a Federální obchodní komisí vyplývají zajímavé informace ohledně budoucích plánů pro Xbox. I když společnost tvrdí, že dokumenty pocházejí z let 2020 až 2022 a jsou tedy zastaralé, poskytují hodnotné detaily o strategii a prioritách Xboxu.

Podle těchto dokumentů Microsoft stále plánuje vydat další konzoli Xbox, přestože hovořil o braní „generací“ za překonanou. Cílem je uvést na trh novou konzoli až na jaře 2022, což znamená, že současná generace konzolí Xbox řady X a S by měla mít životnost osm let.

Microsoft také plánoval v roce 2028 vytvořit „hybridní“ platformu Xbox pro cloudové hraní, která by kombinovala výkon klienta a cloudu. Tento nový systém by měl být cenově dostupný za méně než 99 USD.

Dokumenty zmiňují i plány na obnovení hardwaru střední generace. Konzole Xbox Series X s kódovým označením „Brooklin“ by měla být vydána v říjnu 2024 za cenu 499 dolarů. Konzole Xbox Series S s kódovým označením „Ellewood“ by měla být vydána v srpnu 2024 za cenu 299 dolarů.

Obě konzole by měly nový gamepad s haptickou zpětnou vazbou, rychlejší wi-fi a nižší spotřebu energie. Ovladač by měl být dodáván s vyměnitelnou dobíjecí baterií. Podle dokumentů by měl být nový gamepad dostupný v květnu 2024.

Dokumenty také odhalují plány na hry od studií Bethesda, včetně Dishonored 3, remasterů The Elder Scrolls 4: Oblivion a Fallout 3 a také hru Ghostwire: Tokyo. Dalším tématem byla snaha Microsoftu získat Nintendo. Přestože šéf Xboxu Phil Spencer uznává, že by to bylo obtížné kvůli finanční situaci Nintendo, nadále to považuje za dobrý tah pro obě společnosti.

Jeden e-mail také popisuje diskuzi mezi Spencem a Sarah Bondovou, viceprezidentkou Microsoftu pro rozvoj herního byznysu, o tom, jaké by byly náklady na zařazení AAA her do služby Xbox Game Pass. Pro srovnání se odhady pohybují od 5 milionů dolarů za hru Return to Monkey Island po 300 milionů dolarů za Star Wars Jedi Survivor.

Další dokument odhaluje, že většina uživatelů služby Xbox Game Pass platí plnou cenu a využívá službu na konzoli. Předplatných bylo v dubnu 2022 celkem 33,6 milionu, z toho 21,9 milionu za službu Game Pass.

Tato zveřejněná sbírka dokumentů poskytuje zajímavé informace o budoucnosti Xboxu a strategii Microsoftu. Detaily o plánech na další konzole, cloudové hraní, nových hrách a snahách o akvizici Nintendo přináší zajímavý pohled do herního průmyslu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *