Middle-earth: Shadow of Mordor – RECENZE – Nepřemožitelná horda SKŘETŮ

12. 02. 2016 Vojtěch Pastuszek
2 864 zhlédnutí
 • Vývojář: Monolith Productions
 • Původní datum vydání: 30. září 2014
 • Žánr: RPG, single player, akční adventura

Middle-earth™: Shadow of Mordor™_20140923175644

Tvůrci chtěli vytvořit něco lepšího, než co je na tomto trhu doposud k mání. Hra na podobný způsob pána prstenů již zde ale byla. Bohužel si myslím, že na rok, kdy hra vyšla, by mohla být lépe propracována – jedná se o hru z roku 2011, a to The Lord of the Rings: War in the North. Tudíž se není čemu divit, že tvůrci vytvořili Shadow of Mordor.

shadow of mordord

V hratelnosti bych hru přirovnal takřka k Assassin’s Creed, a to především ve stylu lezení a možná také ve stylu boje. Občas vás hra sama navede na nějaké údery, kterými můžete protivníka nemile překvapit, ale především si vytváříte vlastní komba. Některá komba útoku jsou z mého pohledu až moc přehnaná na tento žánr / styl hry. Momenty, kdy 10x za sebou bodnete skřeta různě do těla a poté mu ještě useknete nebo prorazíte hlavu mečem, přičemž se na vás z druhého rohu žene další horda skřetů, to chce opravdu dosti velkou odvahu vytvořit takový zvláštní styl boje, ale to je možná to, co hráči od takovéto hry očekávají.

Základ je ale překvapit nepřítele. Napadáte různě velké „osady“ orků, a čím déle si vás nevšimnou, tím lépe pro vás, díky tomu je můžete zabíjet pomalu a potichu. Pokud jste ale ten typ člověka, co se rád vrhá přímo do boje hlava nehlava, tak mám pro vás vcelku užitečnou radu, jak takovýto předem prohraný boj vyhrát. Stačí nechat skřety za vámi běhat, poté projít kolem ohniště, vytáhnout luk a střelit výbušným šípem do ohně. V zápětí se pouze díváte na obrovskou hromadu hnijícího se masa ze skřetů.

shadow of mordor

Chcete se stát rychlejší a mít větší přesilu?, stačí si osedlat hyenu, a máte výhru v boji zcela jistou. Další zajímavou specifikací pro vašeho bojovníka je – tichý zabiják – v podstatě se můžete „ teleportovat na jakéhokoli protivníka, na kterého zamíříte lukem. Je to sice naprosto bizarní, ale proč ne? Další věcí, kterou můžete udělat, když nevíte jak na silnějšího skřeta, který stojí blízko nějakého útesu, je to, že do něj stačí strčit a máte vystaráno.

Pokud tedy hledáte RPG s propracovanou grafikou a dějem, který nezaostává a stále se v něm něco děje, tak neváhejte. Pokud jste velcí fanoušci této fantastické filmové trilogie, hra je rozhodně stavěná na vás.

+ nádherná grafika, děj nezaostává, rychlý, nebo pomalý styl zabíjení

– styl boje (kombo), umělá inteligence skřetů občas zaostává

Hodnocení: 8,5/10Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2022 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0