Middle-earth: Shadow of War – NOVINKY – Nové záběry Středozemě

Když v polovině dvacátého století John Ronald Reuel Tolkien stvořil fantastický svět Středozem, anglicky Middle-earth, zůstal tento jeho čin téměř bez povšimnutí. V díle Hobbit aneb Cesta tam a zase zpátky, které vyšlo v roce 1937 Tolkien pouze nastínil svět zatím téměř holé Středozemě a soustředil se spíše na život pulčíků – hobitů, hlavně tedy Bilba Pytlíka. O dvacet let později napíše Tolkien dílo Pán prstenů, ve kterém svůj vlastní nádherný svět ještě více popíše a přidá i nový příběh, točící se kolem tajemného prstenu moci. Celé mistrovské dílo pak o padesát let později zpopularizuje režijní génius Peter Jackson ve své filmové trilogii Pán prstenů. O podobný tah – vytěžit ze světa Středozemě maximum – se pokoušeli i další odvětví, například právě vývojáři videoher. Ať už bylo těchto pokusů několikero, jeden z největších úspěchů zaznamenal titul Middle-earth: Shadow of Mordor od studia Monolith Productions. Jeho mladší bratříček Shadow of War se brzy chystá vyjít a chce v trendu skvělých her ze Středozemě pokračovat.

Samotné záběry ze hry nám představují dobývání skřetí pevnosti Marauder, která vypadá mimo jiné krásně a audiovizuální stránka je tak opět na skvělé úrovni. Nepřátel i spřátelených jednotek je na hrací ploše velké množství a o dynamiku tak není nouze, stejně jako o pocit velkolepé bitvy, jaké známe z filmů a knih. Těšit se můžeme především na atmosféru, která je cítit již ze samotného půlhodinové gameplay hraní.

Nový Middle-earth: Shadow of War vyjde 10. října, ještě je tedy nějaký ten čas se na hru těšit a možná klidně oživit chuť po starším Shadow of Mordor, který herní techniky viditelné v Shadow of War zajel do slibných kolejí, ve kterých se hra nachází doteď. Budeme doufat, že se hra ve finále vydaří stejně jako její předchůdce, ale gameplay záběry nám dávají tušit, že se rozhodně máme na co těšit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.