Mimpi – RECENZE – Voříšek na cestě světem

08. 05. 2016 David Strnad
1 261 zhlédnutí

Jak se pozná kvalitní plošinovka? Většinou tak, že boduje svým grafickým zpracováním, nenudí, neobsahuje žádné bugy a umí zaujmout i během druhého hraní. Těší mě, že můžu předem potvrdit kvality této hry, které však něco chybí. Co, to se dozvíte v dnešní recenzi.

Zlaté české ručičky tato hra nezapře, po několika nadějných projektech české herní scény přichází tento malinko rozpačitý kousek. Jak jej přijme komunita, to se podívejte sami. Co se týče nás recenzentů, musíme vyjádřit svůj vděk za úžasnou hru, která však v něčem trochu kolísá. Grafika se povedla, o tom nejde diskutovat. Ozvučení se mi líbí, přestože občas působí trochu otravně. Délka hry se jeví dostačující… Tak v čem spočívá problém?

mimpi

Inu, během hrání jsem cítil, jako by hra servírovala stále stejnou problematiku; musíte projít velmi dlouhou úrovní plnou všemožných nástrah, kde vás čeká především hopkání přes plošinky a nějaká ta hádanka. Bohužel, tato osvědčená metoda hratelnosti zde nefunguje. U hraní jsem se zkrátka nudil, třebaže se mi hra jako celek opravdu zamlouvá, tak musím konstatovat, že se velmi brzy začne opakovat.

Jenže nerad bych zazlil dobrou hru, v několika momentech jsem se s potěšením díval na okolní svět, aniž bych jakkoli hýbal postavičkou. Grafická stylizace patří k největším přednostem hry Mimpi. Nic podobného jsem zatím neviděl. Tady hra získá body, které ztratila za stereotypní hratelnost. Vše připomíná snový svět, kam se chcete vrátit, i když vás zrovna nebaví plnit různé hádanky na jedno brdo. Tvůrci odvedli skvělou práci a takto pěkná, ale přitom nenáročná hra se často nevidí. K hudebnímu doprovodu nepřidám žádnou výtku, jde vidět, že i tady se někdo snažil a předvedl nám kvalitní poslech, který by se mi líbil i jako samostatná skladba.

mimpi 2

Ve hře si můžete zobrazit jednoduchou nápovědu, jejíž kvalita nepodléhá zavedeným principům. Pomocí několika bublin vám odhalí problematiku, a když vám chybí body k jejímu odemknutí, lze je vyhrát v minihře podobné Tetrisu. Tento systém bych nijak neměnil, protože funguje. Ač ho není potřeba, mladší publikum ho jistě využije.

Mrzí mě, že hra nenaplnila svůj potenciál. Jediná výtka však neznamená důvod, proč tuto hru nezkusit také. I proto, že netrvá zrovna dlouho, se u ní pobavíte tak akorát.

mimpi 4

VERDIKT:

Pěkné, hezky ozvučené, jakž takž dlouhé, ale dost stereotypní. Tak by se dala několika slovy popsat hra Mimpi. Kazí ji jen stereotyp, který se dostaví po prvních hodinách hraní. Přesto dobrá hra.

7 / 10

Klady +

 • Krásné
 • Skvělé audio
 • Stylizace

Zápory –

 • Někdy až příliš jednoduché
 • Po čase stereotypní
 • Pro někoho velmi krátké


Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0