Minecraft – 1.9 update

V následujících měsících můžeme očekávat jeden z nejvýznamnějších updatů hry Minecraft. Ta je dostupná již od roku 2009, ale její finální verze byla zveřejněna až v roce 2011 a od té doby i přes jednoduchou grafickou stránku neztrácí na oblibě. Hra během let prošla samozřejmě mnoha vylepšeními a v následujících odstavcích si povíme, proč bude výše zmíněný update jeden z nejdůležitějších.

Update s označením 1.9 měl být k dispozici již v říjnu tohoto roku, ale jak už to bývá, ve vývoji se objevilo pár nečekaných problémů a tak bylo vydání přesunuto do následujícího roku. Vývojáři to zdůvodnili tím, že chtějí mít hru stabilní přes vánoční svátky.

Nejvýraznější proměnu ve hře prodělá bojový systém. Ten byl od prvního vydání hry téměř neměnný a dostala se na něj řada až teď. Celý systém bude proměněn rychlostí útoku nástrojů a zbraní, která dosud nebyla ve hře přítomna. Každá zbraň dostane výše zmínění atribut a v závislosti na rychlosti (počtu kliknutí tlačítka myši za sekundu) za sebou jdoucích útoku, bude udělovat ostatním entitám ve hře body poškození, přičemž čím rychleji bude hráč utočit, tím méně bude bodů poškození udělovat a naopak. Vylepšení také dostanou šípy, které se budou moci modifikovat pomocí lektvarů a tak se vytvoří například otrávené, zápalné a další šípy, o jejichž přesných funkcích můžeme zatím jen diskutovat.minecraft-dual

Se zmíněnou změnou bojového systému souvisí i nová možnost uplatnění druhé ruky, která dosud nebyla využita, a hráč ovládal pouze pravou. S nadcházejícím updatem bude možnost do každé ruky vzít odlišnou věc. Například v pravé ruce bude hráč moci držet meč (ovládaný pravým tlačítkem myši) a v levé ruce pochodně nebo nový štít určený k obraně před poškozením. (ovládané levým tlačítkem myši)

Další změny můžeme očekávat ze zvukové stránky hry, ta by měla být obohacena o stovky nových zvuků. Samozřejmostí je také přidání nových stavebních bloků, předmětů a nepřátelského moba s názvem Shulker. Ten se bude vyskytovat v nové lokaci s názvem End city, kterou hráči naleznou ve třetím herním světě, kde se dosud utkávali z hlavním bossem. Za zmínku také stojí předmět Elytra, ta bude fungovat jako kluzák a hráči tak budou moci využívat létání jako prostředek pro překonávání delších vzdáleností.minecraftsnapshot15w31a-enderdragoncity

Už jen z tohoto výčtu nejzásadnějších změn je patrné, že se mají hráči na co těšit. Většina výše zmíněná vylepšení a předělávky se ještě samozřejmě mohou razantně proměnit. Herní studio Mojang tak nemusí vydat update úplně přesně, jak o něm píše a to je potřeba mít stále na paměti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.