Minecraft – 300 mil. prodaných kopií a nový mob!

Minecraft Live 2023 přinesl novou vlnu nadšení pro nejúspěšnější videohru všech dob. Během této akce bylo oznámeno, že se Minecraftu prodalo neuvěřitelných 300 milionů kopií. Tato zpráva přichází před samotným 15. výročím hry, které bude oslavováno v příštím roce. Minecraft si tímto potvrzuje své místo mezi nejprodávanějšími hrami historie, což představuje obrovský úspěch pro vývojářské studio Mojang.

Během Minecraft Live bylo také oznámeno vítěze hlasování o přidání nového tvora do hry. Hráči si mohli vybírat mezi krabem, pásovcem a tučňákem. Helen Chiang, šéfka studia Mojang, prozradila, že osobně hlasovala pro tučňáka, protože je roztomilý. Přesto se vítězem stal pásovec.

Společnost Mojang oznámila, že z těchto mobů bude padat předmět podobné šupinám. Hráči jej budou moci používat k výrobě brnění pro své ochočené vlky.

Po oznámení milníku 300 milionů prodaných kopií byly také zveřejněny zábavné statistiky herních aktivit a událostí, které ukazují obrovský zájem hráčů o Minecraft. Je však zajímavé, že tento článek o milníku hry Minecraft nezmínil Markuse “Notche“ Perssona, švédského programátora a tvůrce Minecraftu. Persson se v minulosti vyjádřil o hře a společnosti, kterou opustil, a vyvolal tím určité napětí. Nicméně, i přestože Persson prohlásil Minecraft za mrtvou hru, tento úspěch 300 milionů prodaných kopií jasně ukazuje, že se mýlil.

Minecraft Live přinesl také další zajímavosti o nadcházejících aktualizacích hry. Mezi nimi je zkušební komora, která hráče postaví před různé pasti a nepřátele, a nová DLC s názvem Star Wars: Path of the Jedi a Planet Earth. Tyto aktualizace budou hráčům k dispozici již brzy.

Minecraft je stále extrémně populární hra, která má obrovský potenciál díky svým různým spin-offům a crossoverům. S více než 300 miliony prodaných kopií se Minecraft zabydluje na vrcholu žebříčku nejprodávanějších her všech dob.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *